KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Zwycięstwo Toyoty w 6-godzinnym wyścigu Fuji serii FIA WEC

Email Drukuj WORD Download PDF Download
17-10-16

Zespół TOYOTA GAZOO Racing zajął pierwsze miejsce w 6-godzinnym wyścigu na torze Fuji. Jest to pierwsze zwycięstwo Toyoty w tym sezonie FIA World Endurance Championship.

Po zaciętej rywalizacji wszystkich zespołów w klasie LMP1 Toyota TS050 Hybrid #6 zajęła pierwsze miejsce. Zwycięstwo wywalczyli Stéphane Sarrazin, Mike Conway i Kamui Kobayashi. Bolid TS050 Hybrid #5 uplasował się na 4. miejscu. Poprowadzili go Anthony Davidson i Sébastien Buemi, mistrzowie świata w sezonie 2014, oraz Kazuki Nakajima.

„To była niezwykle intensywna i ekscytująca rywalizacja pomiędzy wszystkimi trzema zespołami LMP1. Nasi kierowcy i mechanicy dali z siebie wszystko. O sukcesie decydowała technika jazdy, sprawność mechaników i strategia. Chcę pogratulować Audi i Porsche ostrej walki, która uczyniła to sportowe widowisko jeszcze ciekawszym” – powiedział Toshio Sato, prezes zespołu Toyoty.

Bolid #6 przekroczył linię mety o 1,439 s przed Audi #8. Jest to 11. zwycięstwo Toyoty w wyścigu długodystansowym serii FIA WEC, oraz 4. na torze Fuji w ciągu 5 lat. Dzięki wygranej załoga Toyoty #6 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji kierowców.

„Cały zespół spisał się doskonale. Zapracowaliśmy na taki rezultat. Zwycięstwo na rodzimym torze na oczach naszych fanów i kolegów z Toyoty sprawiło nam ogromną radość. Chcę im podziękować za doping i wsparcie. Gdy po raz ostatni zjechałem do doku, zdecydowaliśmy, by tylko zatankować paliwo, bez zmiany opon. Było to ryzykowne, ale odnieśliśmy sukces. To wspaniałe uczucie!” – skomentował Kamui Kobayashi, który przekroczył linię mety jako pierwszy.

TOYOTA GAZOO Racing powróci na tor 6 listopada w 6-godzinnym wyścigu w Szanghaju, przedostatnich eliminacjach w tym sezonie. Seria zakończy się 19 listopada w Bahrajnie.

TS050 HYBRID #6
Kierowcy: Stéphane Sarrazin, Mike Conway, Kamui Kobayashi
Miejsce: 1., 244 okrążenia, 6 pit stopów
Najszybsze okrążenie: 1 min 25,320 sek.

TS050 HYBRID #5
Kierowcy: Anthony Davidson, Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima
Miejsce: 4., 244 okrążenia, 6 pit stopów
Najszybsze okrążenie: 1 min 25,377 sek.

 

 Tabela1 FUJI

 

 Tabela2 FUJI

 

Wyniki 6-godzinnego wyścigu na torze Fuji:
http://www.fiawec.com/races/6-hours-of-fuji/results-and-chrono.html

Email Drukuj WORD Download PDF Download