KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota najbardziej wartościową marką samochodową w 2011 r.

11-05-11

Po roku przerwy Toyota wraca na szczyt rankingu najbardziej wartościowych marek samochodowych na świecie. Z najnowszego raportu Millward Brown wynika, że wartość marki Toyota wzrosła o 11% do 24 miliardów dolarów (17 miliardów Euro).

Raport Millward Brown został po raz pierwszy opublikowany w 2006 roku. Przez pięć kolejnych lat Toyota była uznawana za najbardziej wartościową globalną marką samochodową na świecie. W 2010 roku koncern zajął drugie miejsce w zestawieniu.

Powrót na szczyt rankingu Millward Brown jest spowodowane m.in. uwolnieniem Toyoty od zarzutu samodzielnego przyspieszania pojedynczych samochodów w USA. Akcje serwisowe przeprowadzone przez koncern w 2010 roku zostały ocenione przez Klientów i analityków motoryzacyjnych w USA pozytywnie, jako przejaw szczególnej dbałości o bezpieczeństwo i jakość samochodów, które Toyota wypuszcza na światowe rynki.

Potwierdzeniem braku wad konstrukcyjnych w Toyotach było orzeczenie Amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA), która wspólnie z NASA zbadała wybrane pojazdy, uczestniczące w kolizjach na terenie USA. 8 lutego br. obie instytucje stwierdziły, że systemy elektroniczne stosowane w Toyotach i Lexusach nie powodowały samoczynnego przyspieszenia pojazdu. Ray LaHood, sekretarz transportu USA potwierdził wyniki naukowców: „Nie istnieją przypadki niezamierzonego przyspieszania samochodów Toyota związane z elektroniką".

Wzrost wartości marki Toyota i powrót na pierwsze miejsce rankingu 2011 jest potwierdzeniem pozycji lidera, jaką koncern utrzymuje na światowych rynkach nie tylko w zakresie liczby wyprodukowanych i sprzedanych samochodów, ale także najwyższej pozycji wizerunkowej. Toyota jako globalny lider sprzedaży nieprzerwanie od 2008 roku jest jednocześnie pionierem innowacyjnych rozwiązań technologicznych w motoryzacji: jako pierwszy koncern na świecie wprowadziła do seryjnej produkcji pojazdy hybrydowe, dziś jest największym i najbardziej doświadczonym producentem samochodów hybrydowych, w najbliższej przyszłości jako pierwsza wprowadza do masowej sprzedaży pojazdy hybrydowe typu Plug In.

Według przedstawicieli Millward Brown to właśnie szczególna reakcja Toyoty na zarzuty medialne w USA i najbardziej innowacyjne spojrzenie na rozwój motoryzacji są najważniejszymi przyczynami powrotu koncernu na szczyt rankingu najbardziej wartościowych marek.