KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota numerem 1. na świecie – dane szczegółowe

25-01-11
  • Koncern Toyota sprzedał w 2010 roku 8,42 miliona samochodów na całym świecie;
  • Po raz trzeci z rzędu Toyota zostaje największym koncernem samochodowym świata, zwiększając globalną sprzedaż o 8% w stosunku do 2009 roku;
  • Największymi rynkami dla Toyoty były Ameryka Północna, Japonia i Chiny;
  • W 2011 roku Toyota planuje dalszy wzrost sprzedaży i utrzymanie pozycji lidera w motoryzacji.

Toyota jest największym globalnym koncernem motoryzacyjnym od 2008 roku, kiedy po raz pierwszy sprzedała najwięcej samochodów na świecie. Rok 2010, z wynikiem 8,42 miliona sprzedanych samochodów, jest trzecim z rzędu, kiedy Toyota wyprzedza pozostałych producentów.

Mimo trudnego otoczenia, Toyota globalnie uzyskała wynik wyższy aż o 8% w stosunku do 2009 roku. Osiągnięcie tego rezultatu było możliwe dzięki konsekwentnemu dbaniu o dwie podstawowe wartości koncernu – jakość i innowacyjność.

Największym rynkiem Toyoty w 2010 roku była Ameryka Północna, gdzie łącznie Klienci kupili 1,94 mln samochodów (tylko marka Toyota). Zdecydowaną większość stanowiła sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, gdzie Toyota uzyskała wynik równy rezultatowi 2009 roku (1,94 mln sztuk). Rynek północnoamerykański był w ubiegłym roku najtrudniejszym dla koncernu, dlatego wyrównanie wyniku bardzo dobrego roku 2009 należy uznać za jeden z największych sukcesów Toyoty.

Drugim rynkiem w 2010 roku dla Toyoty była Japonia, gdzie osiągnięto sprzedaż 1,56 miliona samochodów (wzrost o 14% w stosunku do 2009 r.). Rynek japoński został w ubiegłym roku pobudzony przez rządowe wsparcie na zakup samochodów ekologicznych. Najbardziej innowacyjna technologia napędów hybrydowych opracowana przez Toyotę pozwoliła uzyskać koncernowi po raz kolejny pierwsze miejsce na rodzimym rynku (niemal 50% udziału).

Trzecim rynkiem Toyoty w 2010 roku były Chiny, gdzie osiągnięto sprzedaż 846 tys. samochodów (wzrost o 19% w stosunku do 2009 roku).

W 2011 roku Toyota planuje dalsze powiększanie sprzedaży samochodów i utrzymanie pozycji światowego lidera motoryzacji. Największymi rynkami dla koncernu pozostaną Ameryka Północna i Azja. Największy wzrost sprzedaży planowany jest w Stanach Zjednoczonych i Europie.