KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Juho Hänninen kierowcą Toyoty Yaris WRC

Email Drukuj WORD Download PDF Download
18-10-16

TOYOTA GAZOO Racing ogłosiła, że Juho Hänninen został kierowcą Yarisa WRC. Fiński zawodnik wraz z pilotem Kajem Lindströmem wystartuje we wszystkich rajdach sezonu 2017 Rajdowych Mistrzostw Świata.

Zespół TOYOTA GAZOO Racing testuje Yarisa WRC od początku tego roku. Prace nad nowym samochodem nadzoruje Tommi Mäkinen, 4-krotny mistrz świata WRC i dyrektor zespołu. Juho Hänninen był zaangażowany w program WRC Toyoty jako oficjalny kierowca testowy, dlatego dobrze rozumie cele i strategię TOYOTA GAZOO Racing. Pozycja kierowcy rajdowego Yarisa to naturalna kontynuacja dotychczasowej współpracy. Hänninen podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia.

Hänninen ma 35 lat i pochodzi z Finlandii. Zdobył mistrzostwo Intercontinental Rally Challenge w 2010 roku, zaś w sezonie 2011 został mistrzem FIA S-WRC. Rok później wywalczył tytuł rajdowego Mistrza Europy. W latach 2013-2014 osiągał bardzo dobre wyniki w wielu imprezach, takich jak Rajd Szwecji, Rajd Polski czy Rajd Finlandii. W 2017 roku wystartuje wraz ze swoim pilotem Kajem Lindströmem we wszystkich rajdach FIA WRC.

„Pozycja zawodnika TOYOTA GAZOO Racing jest dla mnie spełnieniem marzeń – powiedział fiński kierowca. – Dołączenie do zespołu o takim potencjale na cały sezon to prawdziwa szansa. Samochód rajdowy Toyoty jest niesamowity. Nie mogę się już doczekać pierwszego rajdu w Monte Carlo”.

Tommi Mäkinen, dyrektor zespołu WRC TOYOTA GAZOO Racing, podkreślił, że sezon 2017 będzie etapem intensywnej nauki dla całego zespołu. „Kiedy Juho do nas dołączył, był bardzo zmotywowany – skomentował Mäkinen. – Od razu było dla niego jasne, że cały czas musimy dawać z siebie wszystko. Ma sporo doświadczenia w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jest zaangażowany w prace nad Yarisem WRC od samego początku, dlatego zna ten samochód od podszewki”.

Juho Hänninen

Przebieg kariery
2001: pierwszy rajd, SM Valvoline Rally (Finlandia)
2006: Rajd Szwecji – pierwszy rajd WRC
2008: Rajd Rosji – pierwsze zwycięstwo (Intercontinental Rally Challenge, za kierownicą Peugeota 207 S2000)
2010: Mistrz IRC (za kierownicą Skody Fabii S2000)
2011: Mistrz FIA SWRC (za kierownicą Skody Fabii S2000)
2012: Mistrz FIA ERC (za kierownicą Skody Fabii S2000)

Statystyki WRC
Liczba startów: 43
Zdobyte punkty: 54
Wygrane rajdy: 3

Program WRC TOYOTA GAZOO Racing jest wspierany przez następujących partnerów:

 

 partnerzy

Email Drukuj WORD Download PDF Download