KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Mike Conway zadebiutuje w następnej rundzie FIA World Endurance Championship

Email Drukuj WORD Download PDF Download
05-08-14

Mike Conway, angielski kierowca rezerwowy zespołu Toyota Racing, zastąpi Kazukiego Nakajimę w kokpicie TS040 Hybrid z numerem "7" w najbliższej rundzie FIA World Endurance Championship.

Zespół ma obecnie letnią przerwę po wyczerpującej rywalizacji w Le Mans, ale kolejna runda zmagań odbędzie się już 20 września na Circuit of the Americas w amerykańskim Austin.

W zespole, do którego dołącza Conway, na co dzień jeżdżą Alex Wurz i Stephane Sarazzin. Kazuki Nakajima będzie w czasie teksaskiego wyścigu w Japonii na wyścigu serii Super Formula. Do swoich kolegów dołączy podczas następnej rundy World Endurance. Ta odbędzie się 12 października na torze Fuji w Japonii.

Mike Conway zdobył już pierwsze szlify za kierownicą TS040 Hybrid. Jeździł nim podczas prowadzonych zimą prób testowych. Rok temu, na tym samym torze w Teksasie, wygrał w klasie LMP2, także prowadząc TS040, i zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bardzo się cieszę z szansy startu bolidem TS040 Hybrid. Uwielbiam ściganie tym samochodem, zwłaszcza dzięki fenomenalnemu przyspieszeniu, które gwarantuje moc ponad tysiąca hybrydowych koni mechanicznych i napęd na cztery koła. Nie mogę się już doczekać startu na Circuit of the Americas w Austin. To ważny wyścig, bo walczymy o szczyt podium serii World Endurance w tym roku. Obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, by nas do tego tytułu zbliżyć – powiedział Mike Conway.

Wyścig na Circuit of the Americas potrwa sześć godzin. Zespół Toyota Racing prowadzi w klasyfikacji konstruktorów, a jego druga załoga: Davidson, Lapierre i Buemi – w klasyfikacji kierowców.

Email Drukuj WORD Download PDF Download