KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota wystartuje z pole position w wyścigu Le Mans 24!

Email Drukuj WORD Download PDF Download
13-06-14

Relacja z toru Circuit de la Sarthe

Kazuki Nakajima, który razem z Alexem Wurzem i Stephane'em Sarrazinem prowadzi bolid nr 7, jest pierwszym japońskim kierowcą, któremu udało się wywalczyć pierwsze miejsce startowe (pole position) na 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wykonując podczas kwalifikacji okrążenie w 3 min. 21.789 s. Dzięki temu Toyota Racing startuje z pole position po raz drugi w historii wyścigu. O miejscu startowym na Le Mans decyduje najszybsze okrążenie danego samochodu spośród trzech sesji kwalifikacyjnych. Bolid nr 8 Anthony'ego Davidsona, Nocolasa Lapierre'a i Sébastiena Buemi'ego wystartuje w sobotnim wyścigu na trzeciej pozycji.

Pomimo redukcji zużycia paliwa o 25% niezwykle wydajny napęd Toyota Hybrid System o mocy 1000 KM pomógł zespołowi Toyota Racing poprawić zeszłoroczny wynik 3 min. 22.346 s o 0.557 s. Mając już na koncie dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych wyścigach FIA World Endurance Championship, Toyota TS040 Hybrid ustanawia nowy standard wydajności i osiągów w rozpoczętym w 2012 roku nowym rozdziale wyścigów FIA WEC.

Zespół Toyoty koncentruje się teraz na przygotowaniach do sobotniego wyścigu, by zawalczyć o swoje pierwsze zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, w którym startował już 15 razy. Wyścig rozpocznie się o 15.00.

Email Drukuj WORD Download PDF Download