KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Hybrydowy bolid Toyoty ponownie zwycięża w wyścigu długodystansowym

Email Drukuj WORD Download PDF Download
05-05-14

Hybrydowa Toyota z drugim zwycięstwem w drugim wyścigu serii WEC

Zespół TOYOTA Racing ponownie zwycięża w serii World Endurance Championship (WEC), nie dając szans swoim największym konkurentom, Audi i Porsche. Po podwójnym podium na torze Silverstone, bolid TS040 HYBRID, prowadzony przez Anthony'ego Davidsona, Nicolasa Lapierre i Sébastiena Buemi, zajął pierwsze miejsce w sześciogodzinnym wyścigu Spa-Francorchamps. Toyota doskonale rozpoczyna sezon 2014 i jest zdecydowanym faworytem przed czerwcowym wyścigiem Le Mans 24.

Anthony Davidson, Nicolas Lapierre i Sébastien Buemi w bolidzie nr 8 TS040 HYBRID po przekonującym zwycięstwie w wyścigu Spa-Francorchamps umacniali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji kierowców w serii WEC. W klasyfikacji producentów swoją przewagę nad Audi i Porsche powiększył także zespół TOYOTA Racing – bolid nr 7, prowadzony przez Alexa Wurza, Stéphane Sarrazina and Kazuki Nakajimę zajął trzecie miejsce w wyścigu, tracąc zaledwie 6,935 do drugiego miejsca podium.

Dla bolidu TS040 HYBRID było to trzecie z rzędu zwycięstwo w wyścigu serii WEC – po zeszłorocznym wyścigu Bahrajnu i tegorocznym wyścigu Silverstone.

Bolid nr 8 objął startujący z drugiego miejsca, objął prowadzenie w drugiej godzinie wyścigu. Sébastien Buemi zdecydował się pozostać na torze, gdy na zmianę opon i kierowcy zdecydowała się załoga Porsche. TS040 HYBRID nie oddał prowadzenia do końca wyścigu, a problemy techniczne Porsche pozwoliły drugiemu bolidowi Toyoty przesunąć się na trzecie miejsce.

Po dwóch wyścigach sezonu Toyota zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji konstruktorów, z 48 punktami przewagi nad drugim Porsche i 56 nad trzecim Audi.

Kolejną rundą serii WEC będzie legendarny wyścig Le Mans 24, który odbędzie się w dniach 14-15 czerwca br. TOYOTA Racing z dwoma bolidami TS040 HYBRID wystąpi w nim w roli faworyta.

Oficjalne wyniki wyścigu Spa-Francorchamps znajdują się na stronie: http://www.fiawec.com/races/6-hours-of-spa-francorchamps/results-and-chrono.html

Email Drukuj WORD Download PDF Download