KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

press kit - NOWA TOYOTA PROACE - dla rodzin i biznesu

Email Drukuj WORD Download PDF Download
02-09-16

Nowa Toyota PROACE powstała, by sprostać różnorodnym potrzebom przedsiębiorców i osób prywatnych. To propozycja dla poszukujących przestronnego i komfortowego samochodu. Oferta obejmuje m.in. wersję Furgon, Kombi Van, a także platformę oraz zupełnie nową linię minivanów VIP Business oraz zupełnie nowy model w naszej gamie PROACE Compact, która przy długości 4,6 m może pomieścić 9 pasażerów lub ładunek o objętości 4,6-5,1 m3.

  • Pełna gama lekkich pojazdów dostawczych (LCV) i minivanów (MPV);
  • Trzy warianty długości nadwozia, dwa rozstawy osi;
  • Wersja Compact - nowa, wyjątkowa propozycja.

Stylistyka i konfiguracje
Przedni pas PROACE zaprojektowano zgodnie z koncepcją Under Priority. To znak rozpoznawczy najnowszego modelu w rodzinie Toyoty. Dostępne są trzy wersje nadwozia: Compact (kompaktowa), Medium (średnia) i Long (długa).

Wersja Compact ma długość 4,6 m i rozstaw osi 2,9 m. Charakteryzuje się wyjątkowo przestronnym wnętrzem w stosunku do wielkości pojazdu. Choć może pomieścić 9 osób lub 4,6-5,1 m3 ładunku, średnica zawracania wynosi zaledwie 11,3 m, co bardzo ułatwia manewrowanie i parkowanie w centrach miast.

Wersja Medium ma długość 4,9 m i rozstaw osi 3,2 m. Wersja Long również ma rozstaw osi 3,2 m, ale została przedłużona. Zwiększyło to pojemność przestrzeni ładunkowej i całkowitą długość auta do 5,3 m. Wszystkie wersje mają szerokość 2,2 m i wysokość 1,9 m.

Silniki
Nowa Toyota PROACE VAN jest dostępna z pięcioma silnikami, w tym 1,6- i 2-litrowymi jednostkami Diesla o różnych mocach i z różnymi skrzyniami biegów. Dzięki systemowi Start & Stop zapewniają najniższą w tej klasie emisję CO2.
Silnik 1,6 o mocy 95 KM (70 kW) współpracuje z 5-biegową manualną skrzynią biegów. W pierwszej z tych konfiguracji emisja CO2 kształtuje się na poziomie 144–148 g/km, a zużycie paliwa to 5,5-5,6 l/100 km.

Mocniejszy silnik 1,6 o mocy 115 KM (85 kW) i momencie obrotowym 300 Nm współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną. Dzięki systemowi Start & Stop odnotowuje emisję CO2 na poziomie 133–137 g/km, a zużycie paliwa 5,1-5,2 l/100 km.

2-litrowy turbodiesel o mocy 150 KM (110 kW) jest dostosowany do 6-biegowej ręcznej skrzyni biegów. Zastosowanie systemu Start & Stop pozwala uzyskać emisję CO2 na poziomie 139–143 g/km i zużycie paliwa 5,3-5,5 l/100 km.

Rekomendowane do dłuższych wersji nadwozia dwa turbodiesle 2,0 o mocy 122 KM (90 kW) i 150 KM (110 kW) charakteryzują się wysokim momentem obrotowym odpowiednio 340 Nm i 370 Nm. Obie jednostki współpracują z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Dzięki systemowi Start & Stop (dla silnika 2.0 122KM opcja) zużywają 5,3-5,5 l/100 km i emitują 139–143 g/km CO2.

Wariant 2-litrowej jednostki napędowej o mocy 177 KM (130 kW) i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm z systemem Start & Stop współpracuje z 6-biegową skrzynią automatyczną i jest najmocniejszym silnikiem w nowej ofercie PROACE VAN. Silnik odnotowuje emisję CO2 na poziomie 151–155 g/km i zużycie paliwa 5,7–5,9 l/100 km.

Wszystkie jednostki napędowe spełniają wymagania normy Euro 6. Wyposażono je w katalizatory, obniżające emisję tlenków azotu. Zbiornik AdBlue o pojemności 22,4 l zapewnia optymalne funkcjonowanie systemu przez ok. 15 tys. km. Można go łatwo uzupełniać przez wlew, umieszczony w słupku B, dostępny po otwarciu pokrywki przy otwartych drzwiach kierowcy. Standardowe okresy między przeglądowe to 2 lata z limitem przebiegu 40 tys. km, co przyczynia się do niskich kosztów utrzymania auta.

Bezpieczeństwo
Nowy PROACE może być wyposażony opcjonalnie w system Toyota Safety Sense - najnowszy zestaw systemów bezpieczeństwa, które przyczyniają się do zapobiegania kolizjom i łagodzą ich skutki w rozmaitych sytuacjach drogowych. Wersja minivan pod koniec 2015 roku zdobyła 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Nowe aktywne systemy bezpieczeństwa, dają o wiele większe, niż dotąd możliwości wykrywania sytuacji kolizyjnych, dzięki radarowi fal milimetrowych oraz kamerom. Wśród nich: Forward Collision Warning (ostrzeganie przed kolizją z przodu), Autonomous Emergency Braking (autonomiczne hamowanie awaryjne), Blind Spot Monitor (monitorowanie martwego pola), Lane Departure Alert (ostrzeganie przed zjazdem z pasa ruchu), Driver Attention Alert (ostrzeganie o osłabieniu uwagi kierowcy), Road Sign Assist (rozpoznawanie znaków drogowych), Intelligent Speed Adaptation (inteligentne dostosowywanie prędkości), Adaptive Front Lighting (adaptacyjna regulacja oświetlenia przedniego) oraz Automatic High Beam (automatyczne przełączanie świateł drogowych).

PROACE VERSO - uniwersalny samochód do podróżowania w nowym stylu

  • Elastyczność typowa dla pojazdów klasy MPV;
  • Maksymalnie 9 pasażerów;
  • Trzy wersje wyposażenia: Business, Family i VIP.

Nowa Toyota PROACE VERSO jest dostępna w trzech wersjach, różniących się długością karoserii. Wszystkie modele z nowej rodziny MPV Toyoty, w tym wyjątkowy model Compact, umożliwiają wygodne podróżowanie nawet 9 pasażerom, wraz z bagażem.

Cztery silniki Diesla rozwijają moc od 95 do 177 KM (DIN). Mogą współpracować z przekładniami ręcznymi, lub automatycznymi i odznaczają się najniższą w swojej klasie emisją CO2.

Wyjątkowe udogodnienia, zwiększające komfort użytkowania obejmują m.in. zamontowane na szynach, przesuwane fotele, otwieraną tylną szybę, automatycznie przesuwne drzwi boczne, uruchamiane ruchem nogi oraz panoramiczny dach.
Samochód spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. PROACE VERSO otrzymał 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP.

Stylistyka i konfiguracje
Wszystkie warianty nadwozia PROACE VERSO mają szerokość 2,2 m i wysokość ok. 1,9 m. Wyposażono je w praktyczne, przesuwne drzwi boczne (po prawej stronie lub po prawej i lewej) oraz otwierane ku górze drzwi tylne (standard dla wersji Family i VIP).

Wersja Family ma lakierowane w kolorze nadwozia zderzaki i chromowaną atrapę wlotu powietrza. Jest standardowo wyposażona w reflektory przeciwmgielne i oddzielnie otwieraną szybę w tylnych drzwiach. Samochód w tej wersji posiada standardowo 17-calowe koła ze stalowymi felgami i kołpakami lub 17-calowe felgi z lekkiego stopu (opcjonalnie).

Obszerna lista dodatków obejmuje m.in. automatyczne (uruchamiane stopą) otwieranie przesuwnych drzwi bocznych i panoramiczny, szklany dach (dla wszystkich modeli z karoserią Medium i Long).

Wnętrze jest solidne, funkcjonalne i przestronne, zaprojektowano je z myślą o potrzebach zarówno prywatnych, jak i komercyjnych użytkowników. Umożliwia komfortowe podróżowanie - maksymalnie dziewięciu pasażerom, wraz z bagażem. Kabinę wyposażono w liczne schowki, uchwyty do kubków i obszerne kieszenie w drzwiach.

Deskę rozdzielczą zaopatrzono w czytelne, analogowe zegary i ergonomiczne przełączniki. PROACE VERSO zapewnia znakomitą widoczność we wszystkich kierunkach. Kierowca siedzi w pozycji, jak w aucie klasy SUV. Dźwignię zmiany biegów o krótkim skoku zamontowano blisko kierownicy. Pozwala to zminimalizować czas, w którym kierowca nie trzyma na niej obu rąk.

W wersji podstawowej tapicerkę wykonano z mocnej i trwałej tkaniny. W zależności od wersji, samochód może być wyposażony w luksusowe dodatki, metalowe wykończenia, wysokiej jakości tapicerkę, a w najwyższych modelach - kolorowy multimedialny ekran dotykowy na centralnej konsoli.

Wersje wyposażenia i konfiguracja siedzeń
Toyota PROACE VERSO występuje w trzech wersjach: Business, Family i VIP. Wersje Business i Family są dostępne z karoseriami Compact, Medium lub Long, natomiast klasa VIP tylko z karoseriami Medium i Long.

Wersja Business jest przeznaczona dla osób prowadzących działalność gospodarczą, używających samochodu, jako rodzinnego i dostawczego. Cechuje się niskimi kosztami eksploatacji i jest wyposażona w gumową podłogę z matami dywanowymi oraz tapicerkę z tkaniny wyższej jakości. Do wyboru są konfiguracje 8 lub 9-osobowe.

Odmiana Family, jest skierowana do użytkowników, ceniących aktywny wypoczynek. Nacisk położono w niej na przestronność, modularność i komfort. Konfiguracja 8 siedzeń obejmuje „fotele kapitańskie” z przodu oraz montowane na szynach, przesuwane i wyjmowane siedzenia w drugim i trzecim rzędzie, z podziałem 1/3; 2/3, co zapewnia elastyczne i praktyczne konfigurowanie wnętrza na poziomie właściwym dla samochodów klasy MPV. Pasażerowie w drugim rzędzie mają do dyspozycji składane stoliki, a wszystkie sześć tylnych siedzeń wyposażono w system Isofix.

Wersję VIP, stworzoną z myślą o przewożeniu ważnych osobistości, wyposażono w charakterystyczne, przyciemniane szyby, zapewniające prywatność oraz liczne udogodnienia, zapewniające najwyższy poziom komfortu. Dostępne są konfiguracje z 6 lub 7 siedzeniami. Siedzenia w drugim i trzecim rzędzie są montowane na szynach. Można je wyjmować i przesuwać. Dodatkowo siedzenia w drugim rzędzie są obracane. Między siedzeniami w drugim rzędzie, na szynach, zamocowano składany stolik.

W zależności od konfiguracji siedzeń, pojazd jest wyposażony w „fotele kapitańskie” w przednim i środkowym rzędzie, bądź w trzy rzędy - po dwa takie fotele w każdym, co gwarantuje najwyższy poziom luksusu w kategorii minivanów. Wersja VIP, jako jedyna, umożliwia obrócenie siedzeń w środkowym rzędzie do tyłu (niezależnie od konfiguracji) i stworzenie warunków do bezpośredniej rozmowy podczas jazdy.

PROACE VAN - szeroka gama modeli, zaspokajająca wszelkie potrzeby w klasie LCV

  • Dostępna w dwóch poziomach wyposażenia, z trzema wariantami karoserii i w trzech wersjach rozstawu osi;
  • PROACE VAN Compact - nowa, wyjątkowa propozycja w tym segmencie;
  • Nowa seria modeli Kombi, Kombi Van i Platforma.

Rynek pojazdów kategorii LCV rozwija się. Jego tempo wzrostu w 2015 roku wyniosło ponad 12%, a przewidywana sprzedaż w 2016 roku to 2,2 mln szt.

W segmencie LCV, 28% rynku (ok. 640 tys. szt.) stanowi sprzedaż pojazdów kategorii MDV (Medium Duty Van). Rynek MDV obejmuje z kolei szereg podsegmentów, takich jak van, kombi i „platform cab”. Poprzednia generacja modelu PROACE obejmowała ok. 70% rynku MDV, wraz z jego podsegmentami.

Nowa seria PROACE VAN w 2016 r. daje znacznie większy wybór modeli. Są dostępne w dwóch wersjach wyposażenia, trzech wielkościach karoserii i z dwiema opcjami rozstawu osi. Ta seria zwiększa pokrycie europejskiego rynku LCV ofertą marki Toyota.

Toyota PROACE VAN Compact o długości 4,6 m i rozstawie osi 2,9 m, jest najkrótszym pojazdem w segmencie MDV. Jest to pojazd pomiędzy segmentowy, który balansuje pomiędzy segmentem CDV i MDV, dodatkowo wyznaczając na rynku zupełnie nowy standard. Dzięki inteligentnemu rozplanowaniu, zapewnia przestrzeń ładunkową jak MDV, przy rozmiarach typowych dla mniejszej klasy, CDV. PROACE VAN Compact ma standardowo trzy siedzenia w kabinie pasażerskiej oraz przestrzeń ładunkową o długości 2,1 m i szerokości 1,6 m, co pozwala na przewożenie ładunku o objętości 4,6 m3.

Ponadto, seria PROACE VAN obejmuje modele Kombi (maksymalnie 9 siedzeń), Kombi Van oraz Platforma z możliwością konwersji (dostępne od I kw. 2017 r.), dzięki którym nowa oferta PROACE pokryje 100% rynku MDV.

Dostępnych jest pięć silników - w tym Diesle - o mocach od 95 do 177 KM (DIN). Jednostki mogą współpracować z przekładniami ręcznymi, i automatycznymi. Cechują się najniższą emisją CO2 w segmencie MDV.

Niezależnie od wersji, dostępne są takie udogodnienia jak elektrycznie zamykane i otwierane, przesuwne drzwi z lewej i prawej strony auta, automatyczna przekładnia, trzy siedzenia przednie (nawet w modelu Compact) oraz nowy system Smart Cargo. Dzięki otwieranej przegrodzie i możliwości podniesienia poduszki przedniego siedzenia, pozwala na przedłużenie przestrzeni ładunkowej o 1,16 m i zwiększenie jej pojemności o dodatkowe 0,5 m3.

We wszystkich modelach serii Furgon dostępny jest zestaw zaawansowanych technologii bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.

Podobnie jak inne modele tej marki, nowa PROACE VAN będzie objęta kompleksową gwarancją Toyoty na 3 lata lub 100 000 km.

Stylistyka i konfiguracje
Model PROACE Compact jest dostępny w wariantach Furgon, lub jako podstawowa osobowa wersja Kombi . W nadwoziu Furgon standardowo ma trzy miejsca w kabinie pasażerskiej oraz przedział ładunkowy o długości 2,1 m i szerokości 1,6 m, co daje całkowitą pojemność 4,6 m3.

PROACE w nadwoziu Furgon w wersji Active jest wyposażony w nowy system Smart Cargo, który - dzięki otwieranej przegrodzie i możliwości podniesienia poduszki przedniego siedzenia – pozwala na wydłużenie przestrzeni ładunkowej o 116 cm - do maksymalnych 3,3 m oraz zwiększenie pojemności ładunkowej do 5,1 m3 - największej w klasie CDV.

Pakiet Smart Cargo jest dostępny we wszystkich wariantach PROACE Furgon, obejmuje dodatkową przestrzeń ładunkową pod podstawą środkowego siedzenia pasażera oraz ruchome biurko, wbudowane w oparcie środkowego siedzenia (konfigurowane po obniżeniu oparcia), z obrotową półką i elastyczną tacą, pokrytą przyczepnym materiałem, umożliwiającą bezpieczne umieszczenie dokumentów lub laptopa.

Wersja Medium ma 4,9 m długości, przy rozstawie osi 3,2 m i jest dostępna w wariantach Furgon, Van przeszklony do połowy, przeszklony VAN G, Kombi Van (brygadowy), podstawowa wersja osobowa Kombi oraz jako Platforma (podwozie). Dzięki systemowi Smart Cargo maksymalna długość ładunku zwiększa się z 2,5 do prawie 3,7 m, a łączna pojemność ładunkowa z 5,3 m3 do 5,8 m3.

Wersja Long ma również rozstaw osi 3,2 m, ale jest wydłużona o 35 cm względem Medium, co zwiększa pojemność ładunkową i długość całkowitą do 5,3 m. Jest dostępna w wariantach Furgon, VAN przeszklony do połowy, przeszklony VAN, Kombi Van (brygadowy) oraz jako podstawowa wersja osobowa Kombi. Przestrzeń ładunkowa ma 2,8 m długości i 1,6 m szerokości, dzięki czemu całkowita objętość ładowni to 6,1 m3. Przy zastosowaniu systemu Smart Cargo, maksymalna długość ładunku zwiększa się do 4,0 m, a łączna pojemność ładunkowa do 6,6 m3.

Wszystkie trzy wersje karoserii mają szerokość 1,9 m (bez lusterek) i wysokość ok. 1,9 m oraz są wyposażone w praktyczne, przesuwne drzwi boczne tylne (po prawej stronie lub opcjonalnie po prawej i lewej) oraz podwójne drzwi tylne, otwierane na boki, pod kątem 180°. Dopuszczalna ładowność w zależności od silnika wynosi od 1000 do 1400 kg, a dopuszczalna maksymalna masa holowana - 2500 kg (120KM i 150KM).
W wariantach Medium i Long boczne przesuwne drzwi (z opcją elektrycznego przesuwu we wszystkich wariantach) mają szerokość wystarczającą do załadowania europalety. Modele te standardowo są wyposażone w tylne drzwi panelowe z dwoma skrzydłami w podziale 50:50.

Dostępne są też trzy alternatywne konfiguracje:

- drzwi wahadłowe oszklone, z podziałem 50:50, z wycieraczkami i ogrzewanymi szybami;
- zawiasy pozwalające na otwarcie drzwi pod kątem 235°, tak by przylegały do ścian bocznych pojazdu (tylko w wariancie Long), co ułatwia ładowanie z rampy oraz pozwala uniknąć tarasowania drogi lub chodnika;
- podnoszona i przeszklona tylna klapa z ogrzewaniem i wycieraczką.

Wnętrze jest solidne, funkcjonalne i przestronne, zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników komercyjnych, jak i prywatnych właścicieli. W desce rozdzielczej umieszczono wyraźne, analogowe zegary oraz ergonomiczne przełączniki. PROACE Furgon zapewnia kierowcy znakomitą widoczność. Kierowca siedzi jak w pojazdach klasy SUV. Dźwignię biegów o małym skoku zamontowano blisko kierownicy, co pozwala zminimalizować czas w którym kierowca nie trzyma na niej obu rąk.

Struktura klas i akcesoria
Nowe modele z serii PROACE VAN są dostępne w trzech wersjach: Life, Active VAN i podstawowej wersji pasażerskiej Kombi. Wersje te stanowią uzupełnienie serii samochodów pasażerskich PROACE VERSO.

Model Kombi został zaprojektowany jako samochód klasy podstawowej, dla dojeżdżających do pracy. Cechuje się praktycznością, trwałością i niskim całkowitym kosztem posiadania (TCO). Do wyboru są konfiguracje z 5 lub 9 siedzeniami. W zależności od konfiguracji występują w wersji z podwójnym fotelem pasażera dwa pojedyncze fotele z przodu oraz kanapy w drugim lub drugim i trzecim rzędzie – a także dwa lub trzy rzędy siedzeń typu kanapa.

Starannie dobrane wyposażenie standardowe modeli wersji Life i Kombi obejmuje trzy siedzenia z przodu, podłokietnik dla kierowcy, poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażerów, tapicerkę z tkaniny, centralną blokadę drzwi, tempomat, ogranicznik prędkości, gniazdko 12 V w desce rozdzielczej oraz stalowe, 16-calowe koła z kołpakami.

W wersji Active (dostępnej w wersjach Furgon i Kombi VAN) wyposażenie jest bardziej zaawansowane i obejmuje: wyciszenie akustyczne kabiny, regulację wysokości siedzenia kierowcy, tapicerkę z tkaniny łączonej z winylem, radio stereo z portami Bluetooth i USB, ręcznie sterowaną klimatyzację, oświetlenie i chłodzenie schowka, zdalnie sterowany centralny zamek, dodatkowe gniazdka 12 V w schowku z przodu i w przedziale ładunkowym oraz system Smart Cargo.

Ponadto, dostępne są liczne opcje i akcesoria, które umożliwiają przystosowanie pojazdu do specyficznych potrzeb. Np. bezkluczykowy system dostępu, automatyczne reflektory i wycieraczki, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamera tylna. Możliwe jest zwiększenie ładowności, prześwitu i możliwości jazdy terenowej. W ofercie są także 17-calowe felgi z lekkich stopów oraz zderzaki, boczne listwy, klamki i lusterka lakierowane w kolorze nadwozia (pakiet Look). Na liście dodatków z zakresu bezpieczeństwa są boczne poduszki powietrzne, reflektory ksenonowe i światła przeciwmgielne.

Dostępne są dwie opcje pakietu bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense. Pierwszy pakiet obejmuje Lane Departure Alert (ostrzeganie o zjeżdżaniu z pasa ruchu), Road Sign Assist (rozpoznawanie znaków drogowych) oraz Automatic High Beam (automatyczne przełączanie świateł drogowych). Drugi pakiet obejmuje Forward Collision Warning (ostrzeganie przed kolizją), Adaptive Cruise Control (adaptacyjny tempomat), system autonomicznego hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych oraz doświetlanie zakrętów.

Dostępna jest też szeroka gama akcesoriów, które umożliwiają jeszcze dokładniejsze dostosowanie Toyoty PROACE VAN do specyficznych potrzeb użytkownika. Są to m.in.: udoskonalona izolacja akustyczna i termiczna, drabinka tylna, stałe lub składane haki do holowania, systemy bagażników dachowych (w tym belkowe, typu box i do przewożenia rur) oraz cała gama akcesoriów na zamówienie, oferowanych przez specjalistyczną firmę Würth.

Email Drukuj WORD Download PDF Download