KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso zadebiutują w polskich salonach w dniach 9-10 marca. Ceny w Polsce.

05-02-13

Podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości. Model RAV4 czwartej generacji jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów motoryzacyjnych na polskim rynku. Pionier SUV-ów otrzymuje większe nadwozie, bardziej przestronne wnętrze, zupełnie nowy wygląd, oraz nowy silnik Diesla i bogatsze wyposażenie. Rodzinną ofertę Toyoty uzupełni zmodernizowany mini van Verso.

  • Toyota po udanym debiucie nowego Aurisa kontynuuje ofensywę produktową na polskim rynku;
  • W dniach 9-10 marca w polskich salonach koncernu zadebiutuje zupełnie nowa generacja pioniera SUV-ów, modelu RAV4;
  • Debiutowi RAV4 będzie towarzyszyła premiera mini vana Verso po zmianach modelowych;
  • W najbliższych miesiącach Toyota wprowadzi na polski rynek cztery kolejne nowe modele.


Na początku stycznia Toyota zaprezentowała w Polsce nową, drugą generację kompaktowego Aurisa z nadwoziem hatchback. Atrakcyjne nadwozie, przestronne wnętrze i komfortowe zawieszenie, w połączeniu z bogatym wyposażeniem i atrakcyjnymi cenami pozwoliło Aurisowi z sukcesem zadebiutować na konkurencyjnym rynku. W pierwszym dniu sprzedaży Aurisa w Polsce Toyota zebrała 100 zamówień na nowy model. Klienci w Polsce wybierają najczęściej wersję z silnikiem benzynowym 1.6 Valvematic o mocy 132 KM i z bogatym wyposażeniem uzupełnionym o pakiety.

Kolejny etap ofensywy modelowej koncernu w 2013 roku będzie miał miejsce w dniach 9-10 marca, kiedy w salonach zadebiutują nowy SUV RAV4 i z modernizowany mini van Verso.

Nowa generacja RAV4 została zaprojektowana w oparciu o platformę Avensisa, dzięki czemu samochód wyraźnie zyskuje na przestronności wnętrza i pojemności bagażnika (547 litrów). Długość całkowita wzrośnie względem poprzednika o 20 cm, a rozstaw osi o 10 cm, czyniąc z nowego RAV4 jeden z największych samochodów w swojej klasie. Wśród cech wyróżniających RAV4 na rynku nadal pozostanie zwrotność, która mimo większych rozmiarów zewnętrznych, będzie porównywalna z kompaktowym Aurisem.

W modelu RAV4 zadebiutuje silnik Diesla D-4D o pojemności 2-litrów i mocy 124 KM, wyróżniający się wysokim momentem obrotowym 310 Nm dostępnym już od 1600 obr./min., dającym dobrą dynamikę, oraz niskim zużyciem paliwa na poziomie zaledwie 4.9 l/100 km.

W wyposażeniu standardowym RAV4 znajdzie się m.in. klimatyzacja, system audio, 7 poduszek powietrznych, systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji, światła do jazdy dziennej typu LED, system wspomagający podjazdy pod wzniesienia, czy system Bluetooth. Dostępne będą także nowe elementy wyposażenia, takie jak elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika, system ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu, czy automatyczne światła drogowe.

Przy wyposażeniu standardowym, przewyższającym ofertę innych SUV-ów na polskim rynku, ceny RAV4 w wersji z silnikiem Diesla 2.0 D-4D będą rozpoczynały się od 96 900 zł.

Również w dniach 9-10 marca w polskich salonach Toyoty zadebiutuje zmodernizowany mini van Verso. W modelu zmieniono niemal 500 części, z czego ok. 60% jest widocznych dla użytkownika, a pozostałe są elementami konstrukcji pojazdu. Verso otrzyma zupełnie nowy, bardziej dynamiczny wygląd przedniej części nadwozia, upodabniający model do pozostałych nowych samochodów Toyoty. Zmienione zostały także lampy tylne i dyfuzor tylnego zderzaka. We wnętrzu Verso otrzymało materiały wykończeniowe wyższej jakości i dodatkowe elementy chromowane, bardziej eleganckie podświetlenie zegarów, oraz jednolite wzory i kolorystykę przycisków i ikon, zwiększające łatwość obsługi.

Wśród najważniejszych zmian technicznych jest modernizacja silnika Diesla 2.0 D-4D, pozwalająca wcześniej uzyskiwać maksymalny moment obrotowy, większe wyciszenie wnętrza, oraz nowe nastawy zawieszenia, dające wyższy komfort i wygodę jazdy.

Ceny Toyoty Verso z silnikiem benzynowym 1.6 Valvematic o mocy 132 KM będą rozpoczynały się od 75 900 zł.

Po premierze nowego Aurisa, nowego RAV4, oraz zmodernizowanego Verso, Toyota nie zwolni tempa w prezentowaniu kolejnych nowych modeli na polskim rynku. W najbliższych miesiącach zadebiutuje Auris w wersji hybrydowej, specjalna wersja Yarisa o innym niż dotychczas wyglądzie nadwozia i wnętrza, zupełnie nowa Corolla, oraz długo oczekiwany Auris w odmianie kombi, o nazwie Touring Sports.