KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Verso – najbezpieczniejszy mini-van według Euro NCAP

28-01-11
  • Euro NCAP wyróżniło pięć najbezpieczniejszych samochodów 2010 roku;
  • W kategorii mini-vany tytuł uzyskała Toyota Verso;

Euro NCAP przyznało wyróżnienia dla najbezpieczniejszych samochodów, przebadanych w 2010 roku. Spośród dziesięciu mini-vanów, które instytut ocenił w ubiegłym roku, najbezpieczniejsza okazała się Toyota Verso. Dzięki temu tytułowi, Verso znalazło się także w grupie pięciu najbezpieczniejszych samochodów 2010 roku.

Warunkiem przyznania nagrody jest osiągnięcie przez samochód wyniku wyraźnie przekraczającego maksymalną ocenę testu zderzeniowego Euro NCAP.

Toyota Verso nie tylko otrzymała pięć gwiazdek w teście, ale uzyskała także najwyższe w swojej klasie wyniki cząstkowe: 89% w kategorii ochrony dorosłych pasażerów, 75% w kategorii ochrony dzieci, 69% w kategorii ochrony pieszego i 86% w kategorii oceny systemów bezpieczeństwa.

Euro NCAP jest niezależnym instytutem badania poziomu bezpieczeństwa nowych samochodów. W 2010 roku przeprowadzono testy zderzeniowe 29 pojazdów. Po zmianie metodologii testów (2009), kryteria najwyższej oceny pięciu gwiazdek spełnia węższa grupa pojazdów. Euro NCAP konsekwentnie podwyższa kryteria testów, stawiając przed producentami coraz wyższe wymagania w dziedzinie bezpieczeństwa.

Toyota Verso już dzisiaj spełnia wymagania, które Euro NCAP postawi producentom w 2012 roku.

W 2009 roku najwyższe oceny pięciu gwiazdek uzyskały trzy inne modele Toyoty – iQ, Avensis, oraz Prius. Verso jest jednym z pierwszych samochodów, który uzyskał maksymalną ocenę po wprowadzeniu przez Euro NCAP nowej, bardziej wymagającej metodologii testów zderzeniowych.