KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota uznana po raz trzeci z rzędu liderem niezawodności w motoryzacji – ranking TUV 2013

14-12-12

Toyota po raz trzeci z rzędu odniosła sukces w zestawieniu najmniej awaryjnych pojazdów niemieckiego instytutu badania jakości TUV. W edycji 2013 Raportu TUV, 29 modeli Toyoty znalazło się czołowej 50. najmniej awaryjnych pojazdów, 20 w czołowej 10., a hybrydowy model Prius został uznany najmniej awaryjnym pojazdem w kategorii wiekowej od 4 do 5 lat.

Kategorię wiekową od 2 do 3 lat zdominowały modele Toyoty, zajmując cztery miejsca w czołowej dziesiątce najmniej awaryjnych pojazdów (Avensis, Prius, Yaris, iQ).

Kategorię od 4 do 5 lat wygrała hybrydowa Toyota Prius, po której na miejscach trzecim i czwartym znalazły się Auris i Corolla. W kolejnych kategoriach wiekowych na wysokich miejscach znalazły się także modele Verso i RAV4. 

Toyota od lat dominuje w zestawieniach najmniej awaryjnych pojazdów. Tegoroczny Raport TUV 2013 jest kolejnym potwierdzeniem najwyższej jakości i bezawaryjności samochodów Toyoty.

TUV publikuje swoje raporty usterkowości od 40 lat, dając konsumentom rzetelne narzędzie oceny jakości samochodów dostępnych na rynku. Raport na rok 2013 powstał w oparciu o kontrolę stanu technicznego 8.1 miliona samochodów, przeprowadzonych między lipcem 2011 r., a czerwcem 2012 r.

 

Odwiedź nas na:   www.toyotadlafirm.pl fleet@toyota.pl