KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Pierwsza w Polsce flota w pełni hybrydowych samochodów firmowych

15-05-12

Toyota Motor Poland dostarczyła firmie Janssen Polska 43 hybrydowe samochody Toyota Prius, które zastąpią w jej flocie konwencjonalne pojazdy innego producenta.

Firma Janssen, lider w dziedzinie tradycyjnych i biotechnologicznych leków stosowanych w wielu obszarach terapeutycznych, przywiązuje wielką wagę do zrównoważonego modelu prowadzenia swojej działalności. Dlatego przy wyborze samochodów firmowych ogromne znaczenie miała minimalizacja kosztów utrzymania floty i jej wpływu na środowisko naturalne. W obydwu dziedzinach Toyota Prius okazała się bezkonkurencyjna.

Prius, dzięki rewolucyjnemu, w pełni hybrydowemu napędowi Toyota Hybrid Synergy Drive, wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i znikomą emisją szkodliwych substancji. Średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3,9l/100 km w cyklu mieszanym, a emisja CO2 tylko 89 g/100km.

Jak wynika z doświadczeń ubiegłorocznego rajdu Eco Challenge, przy oszczędnym stylu jazdy możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa poniżej granicy 3 l/100km.

W przeciwieństwie do silników wysokoprężnych, wchodzący w skład napędu hybrydowego silnik benzynowy nie emituje cząstek stałych, wytwarza też znacznie mniej szkodliwych tlenków azotu.

Napęd hybrydowy oznacza także dla właściciela floty niższe koszty utrzymywania pojazdów i znacznie mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych. Prius, dzięki wykorzystaniu do hamowania układu hybrydowego, pozwala wydłużyć okresy wymiany klocków hamulcowych do 100 tys. km. Ponadto w hybrydowym napędzie Toyoty nie występują elementy znane z tradycyjnych silników, które wymagają obsługi serwisowej lub są narażone na awarie eksploatacyjne (brak tradycyjnego alternatora, sprzęgła, rozrusznika, paska klinowego, filtrów DPF, bezobsługowa skrzynia biegów itp.). Sam silnik benzynowy w Toyocie Prius pracuje w tzw. cyklu Atkinsona, przez co jest o ok. 30% mniej obciążony niż silniki tradycyjne.

Konsekwencją takiej konstrukcji napędu hybrydowego Toyoty jest jego największa niezawodność spośród wszystkich dostępnych dziś źródeł i technologii napędu w motoryzacji. Prius, który znalazł już ponad 2.5 mln nabywców na świecie, od lat jest uznawany za najbardziej niezawodny samochód. Potwierdza to m.in. coroczny raport bezawaryjności TUV.

XXX,YYY w firmie Janssen Polska powiedział: „Nasza misja polega na opracowywaniu i dostarczaniu na rynek innowacyjnych, wysokiej jakości produktów i usług z myślą o poprawie jakości życia ludzi na całym świecie. Niemal dosłownie tak samo swoją misję formułuje Toyota, jestem więc przekonany, że nowatorskie samochody Prius znakomicie pomogą nam w realizacji naszych planów".