KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Prius Plug In zwycięzcą brytyjskiego rajdu samochodów przedprodukcyjnych „RAC Future Car Challenge”

10-11-11
  • Toyota Prius Plug In wygrała kategorię samochodów hybrydowych;
  • W ramach rajdu „RAC Future Car Challenge" Prius Plug In odbył pierwszą oficjalną trasę przed debiutem w Europie w 2012 roku;
  • Średnie spalanie na trasie z Brighton do Londynu wyniosło 2.49l / 100 km.

Wynik osiągnięty przez Toyotę Prius Plug In jest potwierdzeniem rekordowej oszczędności technologii hybrydowej Toyoty. Na niemal 100-kilometrowej trasie wystartowała hybrydowa wersja modelu z możliwością ładowania baterii z gniazdka, która zadebiutuje na europejskim rynku w 2012 roku. Średnie zużycie paliwa Priusa Plug In wyniosło jedynie 2.49l / 100 km.

Toyota Prius Plug In będzie samochodem wnoszącym w świat motoryzacji najdoskonalsze połączenie niskiego spalania i emisji z efektywnością systemu napędowego i zasięgiem nieograniczonym pojemnością baterii. Dzięki zastosowaniu baterii litowo-jonowych o dużej pojemności samochód będzie mógł pokonać dystans ok. 25 km wyłącznie na silniku elektrycznym, a następnie płynnie przejść w tradycyjny tryb hybrydowy, wykorzystując jednocześnie silnik spalinowy i elektryczny.

Czas potrzebny do całkowitego naładowania baterii z gniazdka nie przekroczy 1.5 godziny, czyniąc z Priusa Plug In pojazd w pełni elektryczny np. przy codziennych dojazdach do pracy, a jednocześnie równie wszechstronny i wielozadaniowy co jego tradycyjna wersja, np. przy dłuższych trasach pozamiejskich.

Na polskim rynku Toyota Prius Plug In zadebiutuje w połowie 2012 roku.

Prius