KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Prius samochodem patrolowym we Wrocławiu w ramach projektu „Wrocław dla klimatu”

27-10-11

Toyota Motor Poland udostępniła Urzędowi Miasta Wrocław hybrydowy model Prius, który do końca roku będzie służył m.in. do patrolowania ulic Starego Miasta, wyłączonego z ruchu dla tradycyjnych pojazdów spalinowych.

Prius straz miejska Wroclaw 1

Na zdjęciu: Zbigniew Słysz – Komendant Straży Miejskiej we Wrocławiu, Andrzej Wąsik – Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa UM Wrocławia, Robert Mularczyk – PR Manager Toyota Motor Poland

W najbliższych latach miasto Wrocław planuje wspierać ekologiczne i niskoemisyjne rozwiązania w transporcie. Użyczenie Priusa jest początkiem długoterminowej współpracy z Toyotą w dziedzinie promowania samochodów ekologicznych. Na początku 2012 roku do testów we Wrocławiu trafi także unikatowy egzemplarz Toyoty Prius Plug In, czyli samochodu hybrydowego z możliwością ładowania baterii z gniazdka elektrycznego. Będzie to pojazd prototypowy, którego premiera rynkowa w Polsce nastąpi w połowie 2012 roku.

Przekazanie do testów Toyoty Prius Plug In odbędzie się wraz z oddaniem do użytku przez miasto Wrocław pierwszych miejskich stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Biała Toyota Prius udostępniona do testów we Wrocławiu wyposażona jest w system napędu Hybrid Synergy Drive, będący czołową technologią hybrydową w światowej motoryzacji. Dzięki wykorzystaniu dwóch silników – spalinowego i elektrycznego – pojazd cechuje się bardzo niską emisją CO2 przy pełnej funkcjonalności i zasięgiem nieograniczonym poziomem naładowania baterii. W trybie Electric Vehicle może poruszać się przy wykorzystaniu wyłącznie silnika elektrycznego, nie emitując ani CO2, ani hałasu. Dodatkowo Prius udostępniony miastu Wrocław wyposażony jest w panele słoneczne umieszczone w dachu, zasilające system ogrzewania i klimatyzacji w pojeździe.

Toyota Prius we Wrocławiu będzie wykorzystywana m.in. przez Straż Miejską. Wrocław jest kolejnym miastem po Krakowie, Warszawie czy Gdańsku, które wykorzystuje technologię hybrydową Toyoty w swoich służbach.

Prius straz miejska Wroclaw 2

Na zdjęciu: Zbigniew Słysz – Komendant Straży Miejskiej we Wrocławiu, Andrzej Wąsik – Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa UM Wrocławia, Robert Mularczyk – PR Manager Toyota Motor Poland, Jan Nowakowski z córką – Toyota Nowakowski