KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Gwałtowny wzrost sprzedaży samochodów hybrydowych Toyoty w 2012 r.

28-12-11
  • Od 1997 roku globalna sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty przekroczyła liczbę 3.5 miliona sztuk;
  • w 2012 roku sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty będzie niemal dwukrotnie wyższa niż w mijającym roku i wyniesie 1,14 mln sztuk;
  • Udział samochodów hybrydowych w całkowitej sprzedaży Toyoty na świecie wzrośnie w 2012 roku do 13.5%, z niespełna 9% w 2011 roku.

Toyota Motor Corporation (TMC) wraz z ogłoszeniem planów sprzedaży i produkcji na 2012 rok, podała informację o zakładanym poziomie sprzedaży samochodów hybrydowych.

Od 1997 roku Toyota konsekwentnie rozwija tę technologię, regularnie wprowadzając na światowe rynki kolejne modele z napędem elektryczno-spalinowym. Po 14 latach od debiutu Priusa pierwszej generacji, Toyota jest dziś liderem technologii hybrydowej, która stanowi najbardziej strategiczny kierunek rozwoju koncernu.

Do dziś koncern sprzedał na całym świecie ponad 3.5 miliona samochodów z napędem hybrydowym. Najbardziej popularnym z grupy 20 modeli hybrydowych Toyoty jest Prius, pierwszy na świecie masowo produkowany pojazd hybrydowy, którego trzy generacje znalazły od 1997 roku niemal 2.5 mln nabywców na świecie.

Po trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii, gdzie powstają systemy hybrydowe, oraz po powodzi w Tajlandii, gdzie znajduje się jedna z dwóch fabryk Priusa, produkcja pojazdów hybrydowych musiała zostać drastycznie ograniczona. W 2012 roku Toyota planuje natomiast radykalny wzrost zarówno produkcji, jak i sprzedaży modeli hybrydowych.

Po raz pierwszy w historii sprzedaż wszystkich modeli hybrydowych Toyoty przekroczy w jednym roku liczbę miliona sztuk, odnotowując niemal dwukrotny wzrost względem 2011 roku. Przy zakładanej rocznej sprzedaży na poziomie 1.14 mln sztuk, udział pojazdów hybrydowych w całkowitej sprzedaży Toyoty na świecie osiągnie 13.5%, czyli aż o 4.5 punktu więcej niż w br. Dla porównania jeszcze w 2004 roku odsetek ten wynosił niespełna 2%.

Konsekwentna strategia hybrydowa Toyoty, stały rozwój technologii, oraz systematyczne wprowadzanie na rynek nowych modeli z napędem hybrydowym, pozwala umacniać koncernowi przewagę konkurencyjną nad pozostałymi producentami, oraz w przyszłości w dalszym stopniu zwiększać udział pojazdów hybrydowych w całkowitej sprzedaży.

W 2012 roku hybrydowymi nowościami Toyoty będą:

Aqua: kompaktowy samochód hybrydowy przeznaczony na rynki azjatyckie i amerykański;

Prius+: pierwszy na świecie 7-miejscowy mini van z napędem hybrydowym;

Prius Plug In: samochód hybrydowy z możliwością ładowania baterii z gniazdka elektrycznego

Yaris HSD: pierwszy na świecie masowo produkowany samochód hybrydowy z segmentu B.

Poza modelem Aqua, wszystkie pozostałe pojazdy będą dostępne już w przyszłym roku na polskim rynku.