KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Globalna sprzedaż samochodów hybrydowych Toyoty przekroczyła 3 miliony sztuk

09-03-11
  • Toyota jako pierwszy koncern na świecie wprowadziła do seryjnej produkcji i sprzedaży samochody hybrydowe;
  • Od 1997 roku Toyota jest niekwestionowanym liderem technologii hybrydowej, regularnie wprowadzając kolejne modele z tym rodzajem napędu;
  • Na początku bieżącego roku sprzedany został 3-milionowy samochód hybrydowy Toyoty na świecie.

Pierwszym seryjnie produkowanym i sprzedawanym samochodem hybrydowym w historii motoryzacji była Toyota Prius pierwszej generacji, która zadebiutowała w 1997 roku w Japonii. Niecałe trzy lata później model trafił także m.in. na rynki europejskie oraz północnoamerykański.

W kolejnych latach Toyota systematycznie rozszerzała globalną ofertę pojazdów hybrydowych. W 2003 roku debiutowała druga generacja Priusa, następnie napęd hybrydowy trafił także do mini vanów, SUV-ów, oraz sedanów i hatchbacków z napędem na tylne koła.

W maju 2009 roku Toyota pokazała światu Priusa trzeciej generacji, a już w sierpniu tego samego roku łączna sprzedaż hybryd koncernu przekroczyła dwa miliony sztuk na świecie.

Obecnie Toyota sprzedaje 16 modeli z napędem hybrydowym w 80 krajach na całym świecie. Do końca 2012 roku oferta ta rozszerzy się aż o 10 nowych modeli (6 zupełnie nowych projektów, 4 modele poddane gruntownemu face-liftingowi).

Konsekwencja w rozwijaniu technologii hybrydowej pozwoliła osiągnąć Toyocie sprzedaż ponad 3 milionów samochodów hybrydowych już na początku 2011 roku. Popularność samochodów hybrydowych Toyoty w ostatnich latach wyraźnie rośnie. To potwierdza słuszność drogi, jaką koncern obrał już 14 lat temu. Przekroczenie liczby 3 milinów sprzedanych sztuk pokazuje także, że samochody hybrydowe stają się pełnoprawną alternatywą dla tradycyjnych napędów spalinowych, co docenia coraz szersza grupa Klientów.

Obecnie w Polsce oferowane są dwa modele hybrydowe Toyoty – Prius oraz Auris HSD. Już w przyszłym roku dołączą do nich Yaris HSD, Prius+ (pierwszy na świecie 7-osobowy mini van z napędem hybrydowy), oraz Prius Plug In (możliwość ładowania baterii z gniazdka elektrycznego).

Kalendarium rozwoju technologii hybrydowej Toyoty