KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Stabilna sprzedaż Toyoty w Europie w drugim kwartale przy słabnącym rynku

11-07-13

Toyota Motor Europe (TME) ogłosiła wyniki sprzedaży samochodów Toyota i Lexus w Europie w drugim kwartale 2013 roku. Łączna sprzedaż obu marek wyniosła 215734 egzemplarzy. Rekordową popularnością cieszy się hybrydowa wersja miejskiego Yarisa, którą w czerwcu wybrało 5798 klientów. Po 6 miesiącach 2013 roku wszystkie modele hybrydowe Toyoty odnotowują imponujący wzrost sprzedaży w Europie (+114% względem pierwszej połowy 2012 r.). Sprzedaż hybryd Toyoty i Lexusa wyniosła w pierwszej połowie roku 75 407 sztuk.

  • Sprzedaż Toyoty w Europie w drugim kwartale 2013 roku wyniosła 215734 samochodów, utrzymując tempo zeszłego roku;
  • Rekordowa popularność Yarisa Hybrid napędza wzrost sprzedaży samochodów hybrydowych (+114% względem zeszłego roku);
  • Nowa generacja Aurisa odnotowała niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży;
  • Prius Plug-in jest najbardziej popularnym samochodem z możliwością ładowania baterii z gniazdka w Europie.

Daniele Schillaci, Senior Vice President Toyota Motor Europe odpowiedzialny za sprzedaż i marketing powiedział: „wyniki Toyoty i Lexusa w pierwszej połowie roku odpowiadają naszym założeniom. Utrzymujemy udział w europejskim rynku motoryzacyjnym na stabilnym poziomie 4.5%. Szczególnie cieszą wyniki nowego Aurisa i Aurisa Hybrid, które przy słabnącej sprzedaży kompaktów w Europie odnotowują 40-procentowe wzrosty w każdym kwartale. Obecnie wprowadzamy na rynek nadwozie kombi Aurisa (Touring Sports), dostępne także z napędem hybrydowym, oraz nową generację Corolli, najlepiej sprzedającego się samochodu w historii motoryzacji, dzięki czemu spodziewamy się mocnej końcówki roku”.

- sprzedaż Toyoty Yaris wzrosła w drugim kwartale o 4.1% (47838 sztuk). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się wersja hybrydowa, która w czerwcu miała rekordową sprzedaż w Europie na poziomie 5 798 sztuk;

- Yaris jest szczególnie popularny we Francji, gdzie przy 11-procentowym spadku rynku odnotowuje 21-procentowy wzrost sprzedaży. W tym samym okresie wyraźnie rośnie popularność rodziny Aurisa, która we Francji notuj 67-procentowy wzrost.

- w całej Europie Auris jest jedynym kompaktem z czołowej piątki segmentu, który wyróżnia się sprzedażą większą niż przed rokiem;

- wprowadzona w lutym zmodernizowana Toyota Verso odnotowuje 10-procentowy wzrost sprzedaży, do poziomu 10 936 sztuk;

- mocny debiut miała nowa generacja RAV4, którą wybrało w Europie 28 671 klientów, co daje 80- procentowy wzrost sprzedaży względem drugiego kwartału 2012 r.

- sprzedaż Priusa Plug-in wyniosła w pierwszym półroczu 2233 egzemplarzy, co czyni go najbardziej popularnym samochodem typu Plug-in w Europie.