KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Sukces nowej Toyoty Auris w Europie i w Polsce

12-03-13

W pierwszym pełnym miesiącu sprzedaży nowej Toyoty Auris na europejskim rynku, model odnotował największy wzrost popularności spośród wszystkich samochodów kompaktowych dostępnych w Europie. Sprzedaż Aurisa wzrosła aż o 32% względem zeszłego roku, przy spadku całego segmentu kompaktów o 12%. 

  • Po wprowadzeniu na europejski rynek nowej Toyoty Auris, sprzedaż modelu wzrosła o 32%, przy spadku segmentu samochodów kompaktowych o 12%;
  • Olbrzymim zainteresowaniem w Europie cieszy się hybrydowa wersja Aurisa;
  • W dwa miesiące Toyota Motor Europe zebrała więcej zamówień na Aurisa Hybrid niż zakładał plan na pół roku;
  • Auris doskonale przyjął się także na polskim rynku.

 

Większym niż zakładano powodzeniem w Europie cieszy się hybrydowa wersja nowej Toyoty Auris. W dwa miesiące 2013 roku Toyota Motor Europe zebrała zamówienia przekraczające plan na pół roku. W Polsce Auris Hybrid zadbiutuje podczas oficjalnej premiery w dniach 12-14 marca.

 

Toyota Auris odniosła także sukces na poskim rynku. W pierwszych dwóch miesiącach 2013 roku zarejestrowano 818 egzemplarzy modelu, co dało udział w segmencie samochodów kompaktowych na poziomie 6.2%. W analogicznym okresie ubiegłego roku udział ten wynosił 5.2%, przy 663 zarejestrowanych egzemplarzach modelu.