KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota dostarczy 181 hybrydowych Aurisów do floty STU ERGO Hestia

Email Drukuj WORD Download PDF Download
10-03-16

Toyota i Ergo Hestia stworzą flotę ponad 180 hybrydowych Aurisów. Ubezpieczyciel wymieni wszystkie samochody swoich mobilnych rzeczoznawców na auta hybrydowe Toyoty, aby zredukować emisję spalin do atmosfery o ponad 1/3. Rzeczoznawcy ERGO Hestii każdego roku pokonują 6 milionów kilometrów.

Jeszcze w tym miesiącu salon Toyota Walder przekaże 181 Aurisów Hybrid Sopockiemu Towarzystwu Ubezpieczeń ERGO Hestia. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej przyjazna dla środowiska flota samochodów używanych przez rzeczoznawców ubezpieczeniowych w Polsce.

„ERGO Hestia od lat utożsamiana jest z innowacyjnymi rozwiązaniami – podkreśla Mirosław Krzewiński, zastępca dyrektora Biura Likwidacji Szkód ERGO Hestii ds. Mobilnej Obsługi Szkód. – Z wprowadzenia tego rozwiązania cieszymy się szczególnie, ponieważ ze względu na skalę będzie mieć zauważalny wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wprowadzenie do floty nowoczesnych samochodów hybrydowych spowoduje spadek emisji samego dwutlenku węgla o ponad 250 ton każdego roku” – dodaje Mirosław Krzewiński.

„Hestia jest naszym partnerem biznesowym od kilkunastu lat. Wprowadzenie samochodów hybrydowych do floty otwiera zupełnie nowy rozdział naszej współpracy i doskonale wpisuje się w obserwowany od dłuższego czasu trend rynkowy. Udział samochodów z napędem hybrydowym w fabryce w Wielkiej Brytanii (tam właśnie produkowana jest Toyota Auris) znacząco rośnie i stanowi obecnie 60% produkcji.
Firmy coraz częściej sięgają po tego typu samochody między innymi z uwagi na niższe łączne koszty eksploatacji.
Toyota Auris to samochód o znakomitych osiągach i właściwościach jezdnych, a także ponadprzeciętnej jakości. Jestem przekonany, że kierowcy docenią także komfort wynikający z użytkowania bezstopniowej automatycznej skrzyni biegów” – mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager.

Toyota od prawie 20 lat pozostaje liderem technologii hybrydowej. W 1997 roku japoński producent wprowadził na rynek Toyotę Prius – pierwszy seryjny samochód hybrydowy. Od tamtej pory na światowych rynkach pojawiło się 31 modeli hybrydowych firmy, a ich łączna sprzedaż przekroczyła 8 milionów, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o ponad 58 mln ton. Na całym świecie elektryczno-spalinowe samochody Toyoty dominują na rynku hybryd. W Polsce Toyota wraz ze swoją luksusową marką, Lexusem, zajmuje 96% tego rynku.

ERGO Hestia od lat monitoruje ilość dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery przez jej pracowników i konsekwentnie wdraża projekty wpływające na obniżenie jego poziomu. Wymiana pojazdów rzeczoznawców mobilnych na samochody hybrydowe Toyoty jest kolejnym etapem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.

Hybrydowy bestseller
Toyota Auris Hybrid to najpopularniejszy samochód hybrydowy w Polsce i w Europie. Jest to także najpopularniejsza wersja silnikowa tego modelu. W ubiegłym roku aż 35,8% Aurisów sprzedanych w Polsce miało napęd hybrydowy. Wynik 2 689 sprzedanych egzemplarzy oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku aż o 54%.

Hybrydowy Auris zawdzięcza swoją popularność oszczędnej eksploatacji, niezawodności, wysokiej kulturze pracy i ciszy we wnętrzu. Jest to uniwersalny samochód o przestronnym wnętrzu i dużym bagażniku. Jednocześnie samochód może zużywać poniżej 4 l paliwa na 100 km.

W 2015 roku w salonach zadebiutowała zmodernizowana wersja Aurisa. Samochód otrzymał pakiet nowoczesnych systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense oraz bardziej elegancki i dynamiczny wygląd. Wnętrze zyskało bardziej prestiżowy charakter, dzięki zastosowaniu nowego projektu deski rozdzielczej z dużym panelem centralnym i ekranem dotykowym ukrytym za taflą szkła, a także dzięki nowym materiałom i jeszcze bardziej dopracowanemu wykonaniu. Nowy Auris, jak wszystkie modele Toyoty, oferuje bogate wyposażenie w standardzie oraz szeroką dostępność nowoczesnych technologii.

Email Drukuj WORD Download PDF Download