KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Hybrydowe taksówki Toyoty w Warszawie i Wrocławiu

Email Drukuj WORD Download PDF Download
13-05-15

Korporacja taksówkowa EcoCar kupuje flotę niemal 70 Toyot Auris Hybrid, które będą woziły pasażerów w Warszawie i Wrocławiu. W dniu dzisiejszym w warszawskim salonie Carolina Toyota Wola odbyło się przekazanie pierwszej partii samochodów. Łącznie będzie to największa hybrydowa flota taksówek w Polsce.

EcoCar to nowoczesna firma świadcząca usługi przewozu osób taksówką, wdrażająca najnowsze technologie w zakresie obsługi klientów i zarządzania flotą pojazdów. Toyota jest największym światowym producentem samochodów hybrydowych. Jako pionier i popularyzator tej technologii, firma co roku bije rekordy sprzedaży pojazdów hybrydowych, lokując nowoczesny napęd w samym sercu swojej działalności.

Wybór przez EcoCar hybrydowych Aurisów na taksówki, przeznaczone do eksploatacji w polskich miastach, był więc naturalną decyzją. Nowoczesna korporacja taksówkowa wybrała najbardziej innowacyjne, oszczędne i przestronne pojazdy, które pasażerom zapewnią wygodę jazdy, a operatorowi najniższe koszty eksploatacji. Napęd hybrydowy wyróżnia się rekordową oszczędnością w ruchu miejskim oraz niskimi kosztami utrzymania.

Jak mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager w Toyota Motor Poland, „klienci firmowi coraz częściej sięgają po technologię hybrydową z uwagi na niezwykle oszczędną pracę układu napędowego oraz znacząco niższe koszty obsługi serwisowej. W hybrydowych Toyotach nie ma takich elementów jak tradycyjne sprzęgło, koło dwumasowe, filtr DPF, paski klinowe, rozrusznik i całego szeregu innych elementów, które potencjalnie mogłyby ulec uszkodzeniu bądź zużyciu”.

O zaletach samochodów hybrydowych przekonują się zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy, obsługujące liczne floty pojazdów. Napęd hybrydowy wybrały już takie instytucje jak PZU, Orange, Provident czy Panasonic.

Każde przedsiębiorstwo, które poważnie myśli o zakupie aut firmowych, powinno brać pod uwagę całkowity koszt użytkowania pojazdu – czyli zużycie paliwa, wartość rezydualną czy części serwisowe. Hybrydowe Toyoty mają przewagę nad innymi napędami w każdym z tych obszarów” – mówi Paweł Jarząbek, doradca klienta flotowego Carolina Toyota Wola, warszawskiej stacji dealerskiej Toyoty.

Decyzję o wyborze technologii hybrydowej do taksówek wyjaśnia Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A.:

Zużycie paliwa hybrydowych Aurisów w mieście jest bardzo niskie, a to daje nam ogromną przewagę nad tradycyjnymi napędami benzynowymi lub Diesla. Oprócz tego samochody te są bardzo komfortowe i przestronne, w związku z czym spełniają wszystkie oczekiwania naszych klientów. A poza tym dzięki marce Toyota mamy gwarancję niezawodności i jakości. Biorąc pod uwagę wszystkie te argumenty, spodziewam się, że samochody hybrydowe na stałe zagoszczą w naszej flocie”.

Email Drukuj WORD Download PDF Download