KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Hybrydowa Toyota Auris z niższą emisją CO2 i sukcesem sprzedażowym w Europie i w Polsce

14-05-13

Hybrydowa Toyota Auris otrzymała w Europie dodatkowe modyfikacje, które pozwoliły uzyskać jeszcze niższą emisję CO2. Obecnie wynosi ona 84 g/km, a w wersji Auris Touring Sports (kombi), która zadebiutuje w połowie roku, 85 g/km, czyniąc z niej najbardziej oszczędne kombi na rynku.

  • Auris Hybrid z emisją CO2 84 g/km;
  • Auris Touring Sports (kombi) Hybrid z emisją C02 85 g/km;
  • 70-procentowy wzrost sprzedaży hybrydowego Aurisa w Europie w pierwszym kwartale 2013 r.;
  • Sukces premiery hybrydowego Aurisa w Polsce.

Obniżenie emisji w obu wersjach hybrydowego Aurisa było możliwe dzięki zastosowaniu udoskonaleń aerodynamicznych, przede wszystkim w podwoziu pojazdu.

Nowy Auris odnosi spektakularny sukces sprzedażowy w Europie, gdzie w pierwszym kwartale jego popularność wzrosła o 27%. Wersja z napędem hybrydowym ma największy udział tego wzrostu: Auris Hybrid odnotował 69-procentowy wzrost sprzedaży w Europie względem analogicznego okresu zeszłego roku. Jest to potwierdzenie, że dla konsumentów w Europie coraz ważniejszy staje się całkowity koszt użytkowania pojazdu, który w przypadku hybrydowego Aurisa jest na rekordowo niskim poziomie.

Również w Polsce hybrydowy Auris odniósł sukces rynkowy. W samym kwietniu, pierwszym miesiącu sprzedaży modelu w Polsce, Toyota Motor Poland zebrała ponad 100 zamówień na nowy model z napędem hybrydowym.