KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Aktor Antoni Pawlicki wybiera sportową Toyotę GT86

Email Drukuj WORD Download PDF Download
17-03-14

Aktor Antoni Pawlicki, znany z takich filmów jak „Papusza", „Big Love" oraz seriali „Czas Honoru" czy „Komisarz Alex", wyjechał z salonu Carolina Toyota Wola nową Toyotą GT86.

Model GT86 jest pierwszym po latach sportowym projektem Toyoty. Kiedy debiutował w połowie 2012 roku, spotkał się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem prasy motoryzacyjnej na całym świecie. Od tego czasu zdobył liczne nagrody branżowe, oraz stał się punktem odniesienia jako wzorcowy, lekki samochód sportowy z napędem na tylne koła.

Jak powiedział Antoni Pawlicki, „kiedy usłyszałem o powstaniu tego modelu, bardzo zainteresowała mnie jego koncepcja, a już po pierwszej jeździe GT86 wiedziałem, że chcę go mieć. Ten model jest stworzony do dostarczania przyjemności z jazdy, a do tego jest zaprojektowany tak, jak robiło się sportowe samochody kiedyś - nie jest nastawiony na efekciarstwo czy elektroniczne zabawki, tylko daje sportowe wrażenia w czystej formie. Jest lekki, ma nisko umieszczony środek ciężkości i równomiernie rozłożoną masę, co daje wielką frajdę z jazdy. Do tego dzięki napędowi na tylną oś może służyć zarówno do ścigania się na torze, jak i do zawiezienia dziecka do przedszkola, a do tego nie generuje wysokich kosztów eksploatacji."

GT86 jest na najlepszej drodze, by stać się kolejny legendarnym samochodem sportowym Toyoty. Inspirowany modelem 2000 GT, kryje pod maską 2-litrowy silnik typu bokser o mocy 200 KM. GT86 kusi także tym, co widać z zewnątrz – atrakcyjny wygląd nadwozia, 17-calowe aluminiowe felgi, tylny spojler, czy podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego sprawiają, że trudno oderwać od niego wzrok.

Antoni Pawlicki wybrał model GT86 w wersji Prestige, z manualną skrzynią biegów.

 IMGP2341

Email Drukuj WORD Download PDF Download