KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota GT86 i jej konstruktorzy z nagrodami VDI (Vehicle Dynamics International)

14-05-12

Nowe sportowe coupé Toyoty, model GT86, zostało uhonorowane przez jury międzynarodowego konkursu Vehicle Dynamics International Awards tytułem Samochodu Roku – VDI Car of the Year. Tytuły Konstruktora Roku uzyskali główny inżynier Toyoty Tetsuya Tada i współpracujący z nim Toshio Masuda z Subaru, zaś tytuł Zespołu Roku otrzymała Toyota.

Opracowany we współpracy z firmą Subaru model GT86, nawiązujący do tradycji kultowego, sportowego samochodu Corolla Levin AE86 z lat 80., powstał z myślą o dostarczaniu kierowcy maksimum radości z prowadzenia.

Toyota GT86 to czteromiejscowe coupé z tylnym napędem i silnikiem umieszczonym z przodu, wyróżniające się zwartą konstrukcją, wyjątkowo nisko położonym środkiem ciężkości i optymalnym stosunkiem mocy do masy. Wolnossący, benzynowy silnik boxer Subaru 2.0 korzysta z technologii wtrysków Toyota D-4S, osiągając moc 200 KM. Moc przekazywana jest za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej lub automatycznej skrzyni biegów oraz mechanizmu różnicowego o ograniczonym tarciu, zapewniającego optymalną trakcję we wszystkich warunkach drogowych. System ABS i wyłączany VSC zostały dostrojone w sposób gwarantujący maksymalną radość z jazdy przy zachowaniu niezbędnej kontroli nad samochodem.

Nagroda VDI jest uznaniem dla decyzji całego zespołu Toyoty o zbudowaniu samochodu sportowego o klasycznej konstrukcji wzbogaconej o najnowocześniejsze osiągnięcia techniki.

Uzasadniając werdykt, jurorzy zauważyli, że laureatom udało się stworzyć pojazd dający kierowcy wyjątkowe wrażenia z jazdy nawet przy niskich prędkościach.

Toyota GT86 debiutuje na polskim rynku w lipcu br.