KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Ruszyła produkcja nowej Toyoty AYGO

Email Drukuj WORD Download PDF Download
28-05-14

• W czeskim Kolinie rozpoczęła się produkcja Toyoty AYGO drugiej generacji;
• Model z charakterystycznym znakiem X z przodu pojazdu będzie wyróżniał się szerokimi możliwościami personalizacji nadwozia i wnętrza;
• Sprzedaż nowego AYGO rozpocznie się latem br. W Polsce samochód zadebiutuje w końcu czerwca;
• Silnik 1.0 VVT-i AYGO jest produkowany w polskich zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu.

W zakładach Toyota Peugeot Citroen Automobiles (TPCA) w czeskim Kolinie od 2005 roku produkowane są modele Toyota AYGO, Peugeot 107 i Citroen C1. Dziś rozpoczęła się produkcja drugiej generacji Toyoty AYGO i jej francuskich odpowiedników.

Przystosowanie fabryki do produkcji nowych modeli wymagało inwestycji na poziomie 6 milionów koron oraz zatrudnienia 700 nowych pracowników.

Obecnie zakłady opuszcza 300 nowych samochodów dziennie, każdy co 55 sekund. W przyszłym tygodniu liczba ta wzrośnie do 700 egzemplarzy, a od lipca produkcja będzie wynosić 1000 samochodów dziennie. Roczny plan produkcji TPCA zakłada 210 tys. egzemplarzy. W 2015 roku Toyota zakłada sprzedaż 80 tys. nowego AYGO, co będzie odpowiadać 6-procentowemu udziałowi w europejskim rynku.

Nowe AYGO zadebiutowało w 2014 roku podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, zaskakując publiczność odważnym designem z dużym znakiem X z przodu, oraz szerokimi możliwościami personalizacji nadwozia i wnętrza. Toyota zaproponuje klientom trzy wersje wyposażeniowe i trzy pakiety stylistyczne, które co roku będą aktualizowane. Dodatkowo aż 10 elementów nadwozia można łatwo i szybko wymieniać, uzyskując zupełnie nowy wygląd samochodu, nawet po kilku latach użytkowania.

Pod maską nowego AYGO będzie pracował udoskonalony i wielokrotnie nagradzany silnik 3-cylindrowy 1.0 VVT-i, produkowany w polskich zakładach Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Jest to nadal jedna z najlżejszych jednostek w swojej klasie. Teraz, dzięki modyfikacjom technicznym, wyróżnia się poprawionymi osiągami, oraz najlepszymi w klasie parametrami zużycia paliwa i emisji CO2.

Sprzedaż nowej Toyoty AYGO rozpocznie się w Polsce jeszcze w czerwcu br.

Email Drukuj WORD Download PDF Download