KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Polskie premiery Toyoty podczas targów Poznań Motor Show

Email Drukuj WORD Download PDF Download
08-04-15

W trakcie targów Poznań Motor Show Toyota zaprezentuje polskiej publiczności dwie najbardziej oczekiwane nowości tego roku – gruntownie zmodernizowanego Aurisa i nowego Avensisa. Oba modele będą miały w Poznaniu swoje polskie premiery.

Na stoisku Toyoty w Poznaniu zostanie zaprezentowana szeroka gama modeli, z pełną reprezentacją samochodów hybrydowych. Wśród nich znajdzie się m.in. Prius+, czyli jedyny na rynku 7-osobowy minivan z napędem hybrydowym, który na początku br. został poddany face-liftingowi. Będzie to zarazem pierwsza prezentacja modelu w Polsce.

W drugiej części stoiska znajdą się ikony terenowe Toyoty. Hilux czy Land Cruiser są od lat synonimem jakości, trwałości i najwyższej dzielności w terenie, dzięki czemu można je spotkać pod niemal każdą długością i szerokością geograficzną na świecie. Uzupełnieniem sekcji 4x4 w Poznaniu będzie pionier SUV-ów i globalny bestseller Toyoty, model RAV4.

Najbardziej oczekiwanymi samochodami na stoisku Toyoty będą dwie polskie premiery: Auris po gruntownym face-liftingu i nowy Avensis.

Kompaktowy Auris otrzymuje nową stylistykę nadwozia i wnętrza oraz nowe elementy wyposażenia. Dzięki dostępności nadwozia hatchabck i Touring Sports oraz bogatej gamie napędowej, składającej się z nowych silników diesla, benzynowych i pełnego napędu hybrydowego, odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów w Europie. Pod maską zadebiutuje m.in. opracowany od podstaw czterocylindrowy silnik benzynowy 1.2 Turbo o mocy 116 KM.

Prestiżowy Avensis otrzymał całkowicie nowy przód nadwozia, w którym wymienione zostały wszystkie elementy karoserii. Reflektory wykorzystują teraz technologię Full Led w światłach do jazdy dziennej, mijania i drogowych. Nowy jest także tył pojazdu oraz całkowicie przeprojektowane wnętrze, które otrzymało nie tylko nowe kształty i wykończenie, ale także materiały i elementy wyposażenia. Avensis będzie pierwszym modelem wykorzystującym systemy bezpieczeństwa aktywnego Toyota Safety Sense, dostępne już w wersji podstawowej. Dodatkowo, z myślą o klientach flotowych, pod maską będą pracowały nowe silniki Diesla: 1.6 D-4D o mocy 112 KM i 2.0 D-4D o mocy 143 KM.

Targi Poznań Motor Show rozpoczną się dniem prasowym 9 kwietnia br., a następnie w dniach 10-12 kwietnia wystawa zostanie udostępniona publiczności. Nowe modele Toyoty będą eksponowane na stoisku firmy przez wszystkie dni. Konferencja prasowa odbędzie się 9 kwietnia o godz. 13:20.

Email Drukuj WORD Download PDF Download