KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Avensis ulubionym samochodem Niemców według raportu JD Power 2014

Email Drukuj WORD Download PDF Download
24-06-14

• Jak wynika z badania satysfakcji z posiadanego samochodu, przeprowadzonego w Niemczech przez instytut JD Power, Toyota Avensis uzyskała najwyższe oceny spośród wszystkich pojazdów badanych na niemieckim rynku;

• Toyota Yaris zajęła drugie miejsce w klasie samochodów małych;

• Toyota AYGO zajęła drugie miejsce klasie samochodów miejskich, a Toyota Auris trzecie w klasie kompaktów;

• Modele Toyoty w klasyfikacji ogólnej według marek zajęły drugie miejsce.

Toyota uzyskała rewelacyjne wyniki w badaniu satysfakcji z posiadanego samochodu przeprowadzonego w Niemczech przez instytut JD Power. W niemieckiej edycji Vehicle Ownership Satisfaction Study JD Power 2014 Toyota zajęła drugie miejsce w zestawieniu, ustępując jedynie marce Porsche. Toyota Avensis okazała się ulubionym samochodem Niemców i zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich badanych modeli.

W swoich klasach bardzo wysokim zaufaniem Niemców cieszą się także miejskie AYGO (2. miejsce w klasie), Yaris (2. miejsce w klasie), oraz kompaktowy Auris (3. miejsce w klasie).

Z badania wynika, że nabywcy nowych samochodów w Niemczech najbardziej cenią sobie jakość i niezawodność (56%), atrakcyjność zakupu (48%) oraz bezpieczeństwo (46%), czyli kategorie, w których Toyota od lat wyróżnia się na wszystkich światowych rynkach.

Badanie bazuje na ankietach wypełnionych przez 18 288 właścicieli nowych samochodów, które zostały zarejestrowane w Niemczech w okresie styczeń 2011 – grudzień 2012. Badanie zostało przeprowadzone w okresie grudzień 2013 – luty 2014.

Źródło:
http://www.jdpower.com/press-releases/2014-germany-vehicle-ownership-satisfaction-study-voss

Email Drukuj WORD Download PDF Download