Nowa flota hybrydowych Aurisów w wypożyczalniach Anca Cars

WORD Download PDF Download
06-06-16

Toyota dostarczyła 30 Aurisów Hybrid Touring Sports ogólnopolskiej sieci wypożyczalni Anca Cars. Samochody są finansowane przez Toyota Bank. Auta dostarczyły salony Anwa Kraków, Toyota Romanowscy Kielce, Toyota Łódź – Brzezińska i Toyota Wiśniewski z Warszawy.

Kontrakt obejmuje 30 Aurisów Hybrid Touring Sports (kombi) w bogatej wersji wyposażenia Comfort Style. Nowe hybrydowe Aurisy pełnią funkcję aut zastępczych i przedkontraktowych. Firma Anca Cars zajmuje się krótko- i średnioterminowym wynajmem samochodów osobowych klientom indywidualnym i firmom. Ogólnopolska sieć wypożyczalni współpracuje także z największymi ubezpieczycielami, udostępniając ich klientom auta zastępcze.

Korzyści z hybryd
Hybrydowe Aurisy są wykorzystywane przez wypożyczalnie Anca Cars na terenie Krakowa, Łodzi i Warszawy. Kraków został wybrany ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza w tym mieście. Oszczędne samochody, emitujące niewielkie ilości spalin, takie jak hybrydy Toyoty, mogą przyczynić się do ograniczenia smogu w stolicy Małopolski. W Łodzi kierowcom hybryd przysługuje preferencyjny abonament w strefie płatnego parkowania, w cenie 120 zł. Na podobne zniżki mogą liczyć także jeżdżący hybrydami mieszkańcy Krakowa, którzy mają przy tym prawo wjazdu do strefy ograniczonego ruchu. W Warszawie samochody hybrydowe mogą jeździć po ul. Nowy Świat, gdzie do wjazdu do tej pory upoważnione były jedynie taksówki i auta uprzywilejowane.

Hybrydowy bestseller
Toyota Auris Hybrid to najpopularniejszy samochód hybrydowy w Polsce i w Europie. Jest to także najpopularniejsza wersja silnikowa tego modelu. W ubiegłym roku aż 35,8% Aurisów sprzedanych w Polsce miało napęd hybrydowy. Wynik 2 689 sprzedanych egzemplarzy oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku aż o 54%.

Hybrydowy Auris zawdzięcza swoją popularność oszczędnej eksploatacji, niezawodności, wysokiej kulturze pracy i ciszy we wnętrzu. Jest to uniwersalny samochód o przestronnym wnętrzu i dużym bagażniku. Jednocześnie samochód może zużywać poniżej 4 l paliwa na 100 km.

Toyota liderem hybryd
Toyota od 19 lat pozostaje liderem technologii hybrydowej. W 1997 roku japoński producent wprowadził na rynek Toyotę Prius – pierwszy seryjny samochód hybrydowy. Od tamtej pory na światowych rynkach pojawiło się ponad 30 modeli hybrydowych firmy, a ich łączna sprzedaż przekroczyła 9 milionów, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 o 67 mln ton. Na całym świecie elektryczno-spalinowe samochody Toyoty dominują na rynku hybryd. W Polsce Toyota wraz ze swoją luksusową marką, Lexusem, zajmuje 96% tego rynku.

WORD Download PDF Download