KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota z rekordowym wzrostem sprzedaży w Polsce – wyniki rejestracji nowych samochodów osobowych po kwietniu 2014 r.

Email Drukuj WORD Download PDF Download
07-05-14

Toyota kontynuuje świetną passę w Polsce. Kwiecień był kolejnym z rzędu miesiącem wzrostów sprzedaży japońskiej firmy, która od stycznia 2013 roku systematycznie poprawia swoją pozycję rynkową. Toyota jest obecnie jedyną firmą z pierwszej dziesiątki rankingu sprzedaży nowych samochodów osobowych w Polsce, która może pochwalić się ponad 50-procentowym wzrostem rejestracji względem zeszłego roku. Ponadto, polski dystrybutor koncernu, Toyota Motor Poland, jest od miesięcy najszybciej rozwijającą się organizacją w całej europejskiej sieci Toyoty.

  • Kwiecień 2014 r.: 3162 rejestracje Toyoty w Polsce – drugie miejsce na rynku z przewagą ponad 1000 egzemplarzy nad trzecim Volkswagenem;
  • Udział Toyoty w rynku w kwietniu 2014 r.: 11,27%;
  • Ponad 50-procentowy wzrost rejestracji Toyoty w kwietniu 2014 r.;
  • Dwa modele – Auris i RAV4 – w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych nowych samochodów w Polsce;
  • Styczeń-Kwiecień 2014 r.: Toyota na trzecim miejscu na rynku odrabia straty do drugiego Volkswagena, powiększając do ponad 3500 egzemplarzy przewagę nad czwartym Fordem;
  • Rekordowy wzrost sprzedaży Toyoty po pierwszych czterech miesiącach 2014 r.: +52%;
  • Toyota Motor Poland od 2013 roku nieprzerwanie liderem wzrostów w całej europejskiej sieci Toyoty.

Po kwietniu 2014 Toyota nie tylko nie zwalnia tempa rozwoju, ale okazuje się marką z największym wzrostem rejestracji spośród czołówki polskiego rynku motoryzacyjnego. Dzięki 3162 zarejestrowanym samochodom, w kwietniu Toyota uzyskała aż 11,3-procentowy udział w rynku.

- Jesteśmy obecnie jedyną liczącą się firmą w Polsce, która po zakończeniu okna kratkowego w marcu, jest w stanie utrzymywać rejestracje nowych samochodów na tak wysokim poziomie i przy tak wielkich – ponad 50-procentowych – wzrostach – powiedział Jacek Pawlak, Prezes Toyota Motor Poland.

W kwietniu dwa modele Toyoty znalazły się w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych nowych pojazdów. Kompaktowy Auris z liczbą 915 zarejestrowanych egzemplarzy był drugim najczęściej wybieranym pojazdem w Polsce, ze stratą zaledwie jednego egzemplarza do miejsca pierwszego. Ikona SUV-ów, model RAV4, znalazł się na 8. miejscu w kwietniu (626 zarejestrowanych sztuk), będąc tym samym najlepiej sprzedającym się SUV-em w Polsce.

Po czterech miesiącach 2014 roku Toyota wypracowała ponad 3,5-tysięczną przewagę nad czwartym na rynku Fordem, oraz atakuje pozycję drugiego Volkswagena, do którego po kwietniu traci zaledwie 612 egzemplarzy.

- W całym 2014 roku Toyota ma rekordowy dla czołówki rynku wzrost – aż 52%. Po kwietniu jest jasne, że rosnąca popularność Toyoty wynika przede wszystkim z uznania klientów dla naszych nowych modeli, co jest długotrwałym trendem. Coraz szersza grupa decyduje się również na zakup hybrydowych Toyot. To u nas sprawdzona i rozwijana już od ponad 17 lat technologia. Dziś obecna także pod maskami popularnych Yarisów i Aurisów. Jeszcze 3 lata temu sprzedawaliśmy rocznie zaledwie około 200 hybryd. Rok 2013 zakończyliśmy wynikiem sprzedaży ponad 2000 tych aut (głównie Aurisów i Yarisów). W 2014 roku przekroczymy kolejny próg – 3000 sprzedanych hybryd – kontynuuje Jacek Pawlak.

W okresie styczeń-kwiecień 2014 roku dwa modele Toyoty znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów: Auris (3808 egzemplarzy), oraz Yaris (2581 egzemplarzy). Kolejną Toyotą w rankingu popularności jest Avensis, który odnotowuje 47-procentowy wzrost rejestracji względem zeszłego roku.

- W 2013 roku wprowadziliśmy na rynek nowe wersje bardzo ważnych dla Toyoty i rynku modeli. Pojawił się zupełnie nowy Auris, także w wersji kombi i z pełnym napędem hybrydowym, nowa generacja światowego bestsellera Corolli, czy czwarta odsłona pioniera SUV-ów, modelu RAV4. Wszystkie nowe Toyoty mają to, z czego słynie nasza marka, czyli legendarną jakość i niezawodność, a teraz wyróżniają się także zupełnie nowym, bardzo atrakcyjnym stylem. Dzięki temu stały się tak pożądane przez Polaków – wyjaśnia źródła sukcesu marki Jacek Pawlak.

Dzięki temu Toyota Motor Poland jest od miesięcy najszybciej rozwijającym się przedstawicielstwem krajowym w całej europejskiej sieci Toyoty. 2013 rok polski oddział koncernu zakończył z największym wzrostem sprzedaży w Europie. Doskonałe wyniki po pierwszych czterech miesiącach 2014 roku pozwalają Toyocie Motor Poland utrzymywać pozycję europejskiego lidera wzrostów.

W kolejnych miesiącach Toyota nie zwolni tempa. Po ofensywie kompaktowej z 2013 roku, w 2014 roku przyjdzie czas na nowe modele w segmencie A i B. Już w czerwcu na rynku zadebiutuje zupełnie nowe AYGO, które wyznacza standardy stylu samochodu miejskiego, a w sierpniu gruntownie zmodernizowany hit segmentu B – Yaris.

Email Drukuj WORD Download PDF Download