KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Adam Małysz na konferencji po Rajdzie Dakar

31-01-13

W poniedziałek 28 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Małysza i Rafała Martona. Załoga jadąca Toyotą Hilux Overdrive zajęła 15. miejsce w najtrudniejszym wyścigu terenowym świata. 

Zainteresowanie mediów było ogromne. Licznie zebrani goście przez prawie dwie godziny mogli słuchać opowieści zawodników o tym, jak udało im się zająć tak wysoką lokatę w rajdzie. Mimo iż już przed startem Adam Małysz deklarował, że chce ukończyć zawody w pierwszej dwudziestce, to tak dobry wynik jest zaskoczeniem. Pokazuje też potencjał, jaki jest w tym zespole i samochodzie Toyota Hilux Overdrive.

- Start w poprzednim Dakarze miał być dla mnie przygodą, tym razem zamierzałem się trochę pościgać. Udało się! Naszym celem było wejście do grupy dwudziestu najlepszych ekip na Dakarze. W najśmielszych marzeniach nie myślałem o zdobyciu piętnastego miejsca w klasyfikacji generalnej, bo w tym rajdzie nie można być niczego pewnym. Odcinki specjalne potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych kierowców. Myślę, że w osiągnięciu dobrego miejsca pomógł nam samochód – Toyota Hilux Overdrive, który okazał się niezawodny - mówi Adam Małysz. 

- Podczas naszego pierwszego startu na prologu, który miał piętnaście kilometrów, gdzie startuje się co minutę i kiedy po kilku kilometrach wyprzedziliśmy jeden samochód, powiedziałem do Rafała tylko takie słowa: „jak to zapiernicza”. Dla mnie to był szok, przeskoczenie do takiego samochodu, którym jechaliśmy w tym roku – dodał Adam Małysz.

Adam Małysz i Rafał Marton zadeklarowali, iż chcą ponownie razem stanąć na starcie rajdu Dakar w roku 2014.

 

Oprócz Adama Małysza i Rafała Martona, w spotkaniu udział wzięli również: Jacek Pawlak - Prezydent Toyota Motor Poland, Robert Mularczyk - PR Manager Toyota Motor Poland, Andrzej Witkowski - Prezes Polskiego Związku Motorowego oraz Grzegorz Wachowicz - Dyrektor Handlowy i Marketingu firmy Sony.

 

więcej informacji na stronie www.malysz.pl oraz www.facebook.com/malyszpl

 

Galeria