KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Sukcesy Toyoty Hilux w Rajdzie Dakar. Pojazdy Toyoty zdominowały ten rajd.

21-01-13

Adam Małysz i Rafał Marton są najwyżej sklasyfikowaną polską załogą, która dojechała do mety najtrudniejszego rajdu świata.

  • Adam Małysz i Rafał Marton, startujący Toyotą Hilux Overdrive, zajęli 15. miejsce w klasyfikacji końcowej Rajdu Dakar, zakończonego 20 stycznia w Santiago de Chile;
  • Południowoafrykański zespół Toyota Imperial Team, również jadący Toyotą Hilux, zajął 2. miejsce w rajdzie;
  • W czołowej 15-stce Rajdu Dakar znalazły się łącznie cztery Toyoty Hilux;
  • Wśród 92 załóg, które dojechały do mety (spośród 153 startujących), aż 29 wykorzystywało samochody Toyoty;
  • Toyota po raz kolejny udowodniła swoją najwyższą jakość i niezawodność w najtrudniejszych warunkach, dominując Rajd Dakar 2012.


Adam Małysz i Rafał Marton są najwyżej sklasyfikowaną polską załogą, która dojechała do mety najtrudniejszego rajdu świata. Pomogła im w tym niezawodna Toyota Hilux Overdrive. Zespół przez cały rajd jechał rozważnie, dziewięć razy kończąc etap w czołowej dwudziestce, trzy razy w piętnastce. Najlepszym wynikiem pozostaje 13. lokata na etapie La Rioja - Fiambala, jednym z najtrudniejszych w Dakarze.

Jak powiedział Adam Małysz, „bardzo pomógł mi samochód. Po dwóch - trzech oesach zacząłem już fajnie czuć auto. Bardzo szybko się w nim zaaklimatyzowałem. Toyota nie sprawiała żadnych kłopotów technicznych. W dużym stopniu przyczyniła się do naszego wyniku.”

15 lokata polskiej załogi jest rewelacyjnym wynikiem, dającym Adamowi Małyszowi i Rafałowi Martonowi miejsce w ścisłej elicie rajdu. Polskiej załodze jadącej Toyotą Hilux udało się wyprzedzić wiele zespołów o większym doświadczeniu w Dakarze.

Na drugim miejscu Rajd Dakar 2012 zakończył zespół Toyota Imperial Team w składzie Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz, również jadący Toyotą Hilux. Było to drugie w ciągu ostatnich dwóch lat podium tej ekipy. Przed rokiem zespół Toyoty zajął trzecie miejsce w rajdzie. W tegorocznej edycji de Villiers i von Zitzewitz wygrali także swoją Toyotą Hilux klasę T1.1 dla samochodów benzynowych 4x4.

Toyoty Hilux okazały się kluczem do sukcesu także dla dwóch pozostałych zespołów, które zakończyły rajd w pierwszej 15-stce. Duet Alvarez i Graue po 14 dniach zmagań zostali sklasyfikowani na 10. miejscu, a tuż za nimi znalazł się australijsko-brytyjski zespół Olholm i Aston, oba wykorzystujące Hiluxy.

Toyota zdecydowanie zdominowała tegoroczny Rajd Dakar. Wśród 92 załóg samochodowych, które dojechały do mety (spośród 153 startujących), aż 29 jechało modelami Toyoty.

Znakomite wyniki załóg wykorzystujących Hiluxa, oraz najliczniejsza reprezentacja Toyoty w klasyfikacji końcowej Rajdu Dakar 2012, potwierdza najwyższą jakość i niezawodność samochodów koncernu, której po raz kolejny dowiodły na trasach najtrudniejszego rajdu świata.