KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Hilux Invincible oficjalnym samochodem zespołu Małysz – Marton

25-11-13
  • Adam Małysz i jego pilot Rafał Marton, którzy ścigają się w serii cross country i w Rajdzie Dakar wyczynową Toyota Hilux, otrzymali nowe auta do codziennej eksploatacji – Toyoty Hilux w specjalnej wersji Invincible;
  • Toyota od roku jest partnerem technicznym zespołu Małysz – Marton, dostarczając zawodnikom samochody do treningów i na co dzień;
  • Wersja specjalna Hilux Invincible, którą użytkować będą Adam Małysz i Rafał Marton, od początku 2014 roku będzie dostępna w salonach Toyoty w całej Polsce;
  • Hilux Invincible (pol. „niezwyciężony") jest kolejną odsłoną legendy modelu, który na całym świecie słynie z niezniszczalności, trwałości i dzielności w każdych warunkach;
  • Uroczyste przekazanie samochodów zawodnikom odbędzie się podczas konferencji prasowej 28 listopada br. w Warszawie.

Toyota, jako partner techniczny Adama Małysza i Rafała Martona, od roku udostępnia zawodnikom samochody zarówno do treningu, jak i do codziennej eksploatacji. Odnosząc sukcesy rajdowe za kierownicą wyczynowej Toyoty Hilux, Adam Małysz w naturalny sposób wybiera także seryjne Toyoty na co dzień. Do tej pory, wspólnie ze swoim pilotem Rafałem Martonem, użytkowali m.in. Avensisy, Hiluxy, Land Cruisery, RAV4.

Edycja specjalna Hiluxa Invincible symbolizuje to, co zarówno Adam jak i Rafał najbardziej cenią w samochodach: niezniszczalność, jakość i najwyższą trwałość w dynamicznym i atrakcyjnym nadwoziu. Dzięki nowemu niebieskiemu kolorowi i serii dodatków do nadwozia i wnętrza, Hiluxa Invincible nie sposób nie zauważyć na ulicy. Edycja specjalna modelu trafi do salonów Toyoty w 2014 roku. Do tego czasu jedyne dwa egzemplarze Hiluxa Invincible w Polsce będą w posiadaniu Adama Małysza i Rafała Martona.

AM 5

Adam Małysz i Rafał Marton, choć już teraz myślą przede wszystkim o styczniowym starcie w kolejnym Rajdzie Dakar, nie kryją ekscytacji swoimi nowymi Toyotami Hilux. Adam pokonał seryjnym Hiluxem w ostatnim roku 15 tys. km., doskonale poznał więc to auto i wie, jak wiele może się po nim spodziewać. Rafał przejechał niemal 50 tys. km. Toyotą Avensis, którą ceni za komfort i wygodę, które pozwalają pokonywać bardzo dalekie dystanse bez zmęczenia.

Obaj zawodnicy 28 listopada, po konferencji prasowej ze swoim udziałem, odjadą nowymi Hiluxami Invincible, przy wyposażeniu których z dużym zaangażowaniem sami uczestniczyli.

Jak powiedział Adam Małysz „nasze nowe Hiluxy Invincible rzucają się w oczy, bo mają mnóstwo atrakcyjnych dodatków i świetny kolor nadwozia, ale to nadal ten sam niezniszczalny Hilux, którym można dojechać wszędzie i mieć pewność, że się wróci. Przez ostatni rok jeździłem Hiluxem na rajdy i treningi, nie oszczędzałem go w terenie, a samochód jest nadal jak nowy. Tak solidnych konstrukcji można dziś szukać ze świecą."

Rafał Marton dodaje, że z ciekawością zamieni Avensisa na Hiluxa. „Avensis mnie trochę rozleniwił, przyzwyczaiłem się do komfortu, który daje to auto. Nie pamiętam, żebym wysiadł z niego zmęczony, a przez ostatni rok jeździłem Avensisem bardzo dużo. Teraz za kierownicą Hiluxa wsiadam do prawdziwej terenówki."

AM RM Jacek Pawlak Prezes Toyota Motor Poland 1

Toyoty Hilux Invincible Małysza i Martona powstały w oparciu o najlepiej wyposażoną wersję SR5, dostępną z podwójną kabiną i silnikiem Diesla 3.0 D-4D. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji wzmocnione wersje, które w konfiguracji PowerBoost rozwijają 201 KM i 435 Nm, będąc jednymi z najmocniejszych pick-upów na rynku. Adam Małysz wybrał auto z manualną skrzynią biegów, Rafał Marton będzie jeździł samochodem z przekładnią automatyczną.

Z zewnątrz Hiluxy wyróżniają się nie tylko jaskrawym, błękitnym kolorem, ale także serią dodatków:

- światła do jazdy dziennej w technologii LED - orurowanie przestrzeni ładunkowej

- chromowane progi boczne

- srebrna nakładka na zderzak

- chromowana osłona wlotu powietrza

- chromowane ramki świateł przeciwmgielnych

- nakładki progowe z logiem HILUX Invincible

- lewarek hamulca ręcznego z logiem HILUX pokryty skórą - koła 17" z felgami o wzorze Invincible

- praktyczna roleta przestrzeni ładunkowej

Ponieważ zarówno Adam, jak i Rafał będą często korzystali z aut w trudnym terenie, oba Hiluxy zostały dodatkowo wyposażone w osłony podwozia i dalekosiężne dachowe światła LED.

Adam Małysz i Rafał Marton są jednymi z nielicznych zawodników cross country, którzy w rajdach i na co dzień wykorzystują ten sam model pojazdu. Wersja rajdowa jest autem wyczynowym z licznymi modyfikacjami, jednak jak mówi Adam Małysz, wybór samochodu do profesjonalnej kariery rajdowej nie był przypadkiem:

„Kiedy w zeszłym roku zmienialiśmy auto, zdecydowaliśmy się na Toyotę z kilku powodów. Wszyscy wiedzą, że Toyoty są niezawodne i trwałe, a w rajdach takich jak Dakar to element, który często decyduje, czy dojeżdża się na metę czy nie. Nasz rajdowy Hilux jest do tego piekielnie szybki, w tym roku będziemy mieli do dyspozycji jeszcze mocniejszy, 5-litrowy silnik Toyoty. Dziś w naszym Hiluxie na trasie rajdu czuję się już pewnie i wiem, że możemy jechać szybko. Zawsze podkreślam jednak, że jestem jeszcze na początku swojej drogi jako kierowca rajdowy. Do wykorzystania Hiluxa w stu procentach muszę jeszcze sporo ćwiczyć. Na pewno jednak przygoda z Toyotą potrwa dla nas dłużej, bo to świetne auta, i w sporcie i na co dzień."

AM RM Jacek Pawlak Prezes Toyota Motor Poland 2