KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Auris Hybrid uznana „Samochodem przyszłości” przez niemiecki automobilklub ADAC.

11-01-11
  • Niemiecki ADAC przyznał nagrody Yellow Angels 2011
  • W kategorii „Samochód przyszłości" zwycięzcą ogłoszono Toyotę Auris Hybrid
  • Auris Hybrid został doceniony za praktyczność i najnowocześniejszą technologię, dostarczoną przez Toyotę za dostępną cenę


Nagrody Yellow Angels są corocznie przyznawane przez niemiecki automobilklub ADAC za wyjątkowe osiągnięcia producentów samochodów. W 2011 roku po raz pierwszy przyznana została nagroda w kategorii „Samochód przyszłości", którą uhonorowano hybrydową Toyotę Auris HSD.

Jury konkursu wyróżniło Aurisa jako najbardziej zaawansowany technologicznie samochód hybrydowy, pozwalający na redukcję kosztów posiadania i użytkowania przy najwyższym poziomie praktyczności, bezpieczeństwa i codziennej użyteczności. Nagroda została przyznana w oparciu o nową metodologię ADAC, która umożliwia obiektywną ocenę każdego z samochodów startujących w konkursie.

Do konkursu wybrane zostały wyłącznie samochody spełniające normy spalin Euro 5 lub Euro 6. Oceniane były następujące kategorie: przyjazność środowisku (poziom emisji spalin), koszty (cena zakupu, cena paliwa potrzebnego do eksploatacji), praktyczność (przestronność, maksymalny zasięg), oraz bezpieczeństwo czynne i bierne.

Toyota Auris, która jest pierwszym hybrydowym samochodem w segmencie kompaktów, najlepiej realizuje powyższe wymogi konkursu. Dzięki napędowi Hybrid Synergy Drive, Auris osiąga rekordowo niską emisję CO2 (89 g/km), oraz emisję cząstek stałych i NOx na poziomie wyraźnie niższym niż silniki Diesla. Średnie spalanie Aurisa Hybrid wynosi zaledwie 3,8 l/100 km, co również jest wynikiem rekordowym w klasie. Ponadto, w przeciwieństwie do samochodów zasilanych wyłącznie silnikiem elektrycznym, system hybrydowy Aurisa (tzw. Full Hybrid) nie nakłada żadnych barier w zasięgu samochodu.

Specjaliści z ADAC wyróżnili Aurisa także za dostępność cenową, która mimo zaawansowanej technologii napędu, nie jest gorsza niż w przypadku porównywalnych pod względem osiągów i wyposażenia samochodów innych marek. Tym co wyróżnia Aurisa od wszystkich innych samochodów, jest możliwość jazdy w trybie Electric Vehicle, ciesząc się absolutną ciszą w samochodzie i brakiem jakiejkolwiek emisji szkodliwych substancji.