KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Auris Touring Sports – powrót kombi Toyoty w segmencie C

27-09-12

Nowa Toyota Auris jest pierwszym i kluczowym krokiem Toyoty w ofensywie na europejskim rynku samochodów kompaktowych. Dołączające do oferty wraz z nową generacją Aurisa nadwozie kombi (Touring Sports), będzie stanowiło istotny element planowanego wzrostu udziału kompaktowej Toyoty w klasie.

  • Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu debiutuje nowa wersja nadwoziowa zupełnie nowej Toyoty Auris – Touring Sports;
  • Auris Touring Sports będzie pierwszym i jedynym kombi w segmencie C z możliwością wyboru napędu hybrydowego;
  • Dzięki nadwoziu dłuższemu o 265 mm od wersji hatchback, znacznie rośnie przestronność i pojemność bagażnika.

Dziś wersje kombi stanowią 25% całego segmentu C w Europie. W przypadku Polski odsetek ten jest nawet większy, i osiąga 30%. Dlatego wraz z decyzją Toyoty o przywróceniu tego typu nadwozia do swojej oferty, wiążą się plany znacznego wzrostu udziału nowego Aurisa w segmencie aut kompaktowych w Euopie i w Polsce.

Auris Touring Sports będzie pierwszym i jedynym kombi w segmencie C, oferującym możliwość wyboru wersji hybrydowej. Będzie to jednocześnie kolejny hybrydowy model Toyoty, który wkrótce zadebiutuje na rynku. Dzięki przemyślanej konstrukcji systemu, ani wnętrze nowego Aurisa, ani bagażnik w wersji hybrydowej nie będą różniły się pojemnością od modeli z tradycyjnymi silnikami spalinowymi.

Podobnie jak w wersji hatchback, nadwozie Aurisa Touring Sports otrzymało dynamiczną i wyrazistą linię, uzyskaną dzięki obniżonej wysokości pojazdu, agresywnemu przodowi utrzymanemu w języku stylistycznym Toyoty Keen Look i Under Priority, oraz wydłużonemu i niższemu o 80 mm niż w przypadku nadwozia hatchback tyłowi pojazdu.

Mając ten sam rozstaw osi co wersja hatchback (2 600 mm), nowy Auris Touring Sports jest o 285 mm dłuższy, dając większą pojemność bagażnika.

 

Odwiedź nas na:   www.toyotadlafirm.pl fleet@toyota.pl