KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Auris liderem polskiego rynku w marcu 2013 roku

05-04-13

W marcu 2013 roku Toyota Auris, z wynikiem 797 zarejestrowanych egzemplarzy, była najczęściej wybieranym samochodem w Polsce. Trzeci na polskim rynku w marcu był Yaris, z liczbą 771 zarejestrowanych pojazdów. Toyota z łączną liczbą 2406 zarejestrowanych samochodów umacnia się na 3. miejscu w rankingu rejestracji nowych samochodów w Polsce, przewodząc w rankingu rejestracji przez klientów indywidualnych.

  • 2 406 zarejestrowanych nowych samochodów osobowych Toyoty w marcu;
  • W tym 1181 przez klientów indywidualnych – pierwsze miejsce Toyoty w rankingu zakupów indywidualnych w marcu;
  • 797 rejestracji Toyoty Auris – pierwsze miejsce w rankingu rejestracji modeli w marcu;
  • 771 rejestracji Toyoty Yaris – trzecie miejsce w rankingu rejestracji modeli w marcu;
  • Niemal 600 zamówień na Toyotę RAV4 zebranych w marcu – sukces nowej generacji modelu.

Doskonały wynik Aurisa w marcu jest efektem ofensywy modelowej, jaką Toyota od początku roku przeprowadza w segmencie kompaktów. W styczniu br. zadebiutowała nowa generacja Aurisa, która spotkała się ze znakomitym przyjęciem klientów. Od początku br. oferowany jest także Auris Classic, czyli model poprzedniej generacji, umożliwiający zakup auta kompaktowego Toyoty w bardzo atrakcyjnej cenie (49 900 zł).

Już w kwietniu do oferty samochodów kompaktowych dołączy hybrydowa wersja Aurisa, o rekordowo niskim zużyciu paliwa w mieście na poziomie zaledwie 3.7l/100km. Premiera Aurisa Hybrid odbędzie się w polskich salonach Toyoty w dniach 13-14 kwietnia.

Marzec był także pierwszym miesiącem obecności rynkowej nowej generacji Toyoty RAV4. W ciągu trzech tygodni po premierze zebranych zostało rekordowe 585 zamówień na ten model, co zwiastuje znakomity wynik rejestracji RAV4 w kwietniu.

W marcu Toyota wygrała również ranking rejestracji nowych samochodów przez klientów indywidualnych. Łącznie klienci indywidualni zarejestrowali 1181 samochodów Toyoty, co daje przewagę ponad 150 sztuk nad drugą w rankingu Skodą.