KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota podczas Salonu Motoryzacyjnego Paris Motor Show 2012 – YARIS TREND

17-09-12
  • Specjalna wersja Yarisa, stworzona z myślą o młodych mieszkańcach miast;
  • Nowe akcenty stylistyczne nadwozia;
  • Nowe kolory, materiały i wykończenie wnętrza;
  • W sprzedaży od początku 2013 roku.

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu na stoisku Toyoty zadebiutuje nowa, specjalna edycja Yarisa o nazwie Trend. Będzie wyróżniała się nowymi akcentami stylistycznymi nadowozia, oraz specjalnymi kolorami, materiałami i wykończeniem wnętrza. W sprzedaży w całej Europie, w tym w Polsce, Yaris Trend znajdzie się od początku 2013 roku.

Yaris Trend powstał z myślą o młodych mieszkańcach miast, przywiązujących dużą wagę do wyglądu samochodu, którym się poruszają. Edycja specjalna będzie dostępna ze wszystkimi wersjami silnikowymi Yarisa.

Wraz z debiutem rynkowym Yarisa w Europie, został on nazwany "Picollo Genio" (Mały Geniusz), co oddaje jego niewielkie rozmiary zewnętrzne i zarazem bardzo przestronne wnętrze. Dziś Yaris jest nadal samochodem o najbardziej kompaktowych rozmiarach zewnętrznych i największym wnętrzu w segmencie B. Miejska Toyota ma zarazem najmniejszy w swojej klasie promień zawracania, czyniąc manewrowanie i parkowanie w ciasnych miastach niezwykle łatwym.

W połączeniu z nowoczesnym systemem multimedialnym Toyota Touch & Go, oferującym duży wyświetlacz dotykowy m.in. z kamerą cofania, mała Toyota w swojej trzeciej odsłonie okazała się jednym z ulubionych aut miejskich Europejczyków.

Yaris Trend podkreśla najbardziej dynamiczne elementy nadowozia modelu, wzmacniając jego charakter, a jednocześnie oferuje nowy wygląd wnętrza.

Nadwozie

Z zewnątrz Yaris Trend wyróżnia się elementami chromowanymi wokół lamp przeciwmgielnych z przodu, czarnymi słupkami B i C, oraz chromowanym wykończeniem drzwi, które dają wrażenie optycznego powiększenia powierzchni szyb.

Chromowane są także boczne lusterka zewnętrzne, a 16-calowe felgi otrzymały nowe odcienie. Przez całe nadwozie przebiega tzw. „Deco line", rozpoczynająca się od kloszy lamp przednich.

W tylnej części nadwozia wyróżnia się większy spojler dachowy, oraz światła wykonane w technologii LED, znane już z hybrydowej wersji modelu.

Yaris Trend z "Deco line" będzie dostępny z białym lub srebrnym lakierem, które podkreślają wygląd nowych elementów stylistycznych edycji specjalnej.

Wnętrze

Nawiązując do nadwozia, wnętrze Yarisa Trend wyróżnia się białymi i czarnymi elementami wykończenia, oraz jasnożółtymi przeszyciami. Nowa kolorystyka i materiały wykończeniowe znajdują się zarówno na desce rozdzielczej, kierownicy, czy fotelach i zagłówkach. Dzięki tym zabiegom wygląd wnętrza Yarisa Trend wyraźnie różni się od wersji oferowanych do tej pory.

Przemodelowana została geometria konsoli centralnej, z miękkim wykończeniem osłony zegarów i paneli drzwiowych. Również wewnątrz samochodu widoczna jest „Deco line", nawiązująca do nadwozia.

W Yarisie Trend krótszy jest drążek zmiany biegów, z nową i większą końcówką, zarówno w wersjach z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów.